GÜNDEM

Batman’da bir ilk; İnternet Dünyasının kalbi Batman’da atıyor

Batman Valiliği, Yeni Nesil Gazetecilik Çalıştayına ev sahipliği yaparak Batman’da bir ilke imza attı.

Batman’da bir ilk; İnternet Dünyasının kalbi Batman’da atıyor
24-05-2024 17:16
24-05-2024 17:19
BATMAN
Google News

Batman Valiliği, Türkiye’nin önde gelen İnternet haber sitelerinin sahiplerini, CEO’larını ve muhabirlerini Batman’da ağırladı. Batman Valiliğinin ev sahipliği yaptığı Yeni Nesil İnternet Gazeteciliği Çalıştayında, Türkiye'nin dijital medyasının dünü ve bugünü ele alındı.

VALİ CANALP, GAZETECİLERİ AĞIRLADI

Batman Valisi Ekrem Canalp, Yeni Nesil Gazetecilik Çalıştayı ve Batman Kültür Gezisi Programı kapsamında Batman’a gelen 81 ilin yerel basın temsilcilerini ağırladı. Valilik Toplantı Salonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Canalp Batman'da yapılan yatırımlar hakkında bilgi verirken “Genel güvenliğin arzu ettiğimiz istikamette sağlanması ilimizin gelişimine katkı sağladı. Terörün gerilemesiyle beraber ekonomik ve sosyal gelişme sağlandı. Batman'da gece saatlerinde caddeler sokaklar cıvıl cıvıl, genç kızlarımız sokaklarda yürümekten korkmazlar. İnsanlar hayata daha iyi tutunuyor" dedi.

“60 BİN KİŞİLİK İSTİHDAM İÇİN YATIRIMLAR YAPIYORUZ”

Şehrin gelecek planları hakkında konuşan Vali Canalp “60 bin kişilik istihdam sağlamak üzere yatırımlar yapıyoruz. Batmanlılar iş aramayacak iş Batmanlıları arayacak. Batman'ın 50 yıllık gelişim planını hazırladık. 15 ayrı sektöre gelişim planını böldük. Her alanda ne yapmamız gerekiyorsa planladık. Plan olmadan konuşulan her şey havada kalıyor. Bu olanlara uygun olarak şehrimiz için çalışacağız" dedi.

MERKEZ KAMPÜSTE ÇALIŞTAY YAPILDI

Batman’a gelen gazeteciler Batman Üniversitesi Merkez Kampüste Yeni Nesil Gazetecilik Çalıştayı düzenledi. Türkiye İnternet Gazeteciler Derneği (TİGAD)’ne bağlı 81 ilden gazete sahiplerinin de katılacağı programa haberler.com ve sondakika.com Genel Yayın Yönetmeni Av. Bedia Teymur, Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa İlker Yücel, Kanal 7 Haber Sunucusu Meryem Nas Mercan, İHA İstanbul Bölge Müdürü Mustafa Biçer, Ülke Tv Haber Sunucusu Gözde Özyürek, Akit Tv Haber Müdürü Uğurcan Gökçe ve Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğr. Üyesi Dr. Aslı Köseoğlu konuşmacı olarak katılırken, programın moderatörlüğünü ise haberler.com ve sondakika.com haber sitelerinin Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Teymur yaptı. Konuşmacılar, dijital medya sektörünün günümüzdeki yeri, vizyonu ve sıkıntılarını ele aldı. Programda Batman Valisi Ekrem Canalp gazetecilere Batman’ı anlatırken, TİGAD Genel Başkanı Nuri Kolaylı ve Batman İl Temsilcisi Hatice Türkan da petrolün başkenti Batman’da düzenledikleri çalıştayla Batman’da bir ilke imza attıklarını ifade etti. Yurdun dört bir yanından gelen gazeteciler, Batman’ın tarihi ve turistik yerlerini gezmeye devam ediyor. (Ali Uslu/Batman Sonsöz Gazetesi)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
BATMAN'IN SİZCE EN ÖNEMLİ SORUNU NEDİR?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
13 Haziran 2024 e-gazete