ESNAF HABERLERİ

Batman’da doğdu Türkiye’nin gururu oldu

Class Petrol 1 Milyar TL yatırımla 2.500 kişiye istihdam sağlayacak.

Batman’da doğdu Türkiye’nin gururu oldu
30-04-2022 13:49
30-04-2022 15:38
BATMAN
Google News

Petrol şehri Batman’da kurularak Türkiye çapında 100 istasyona ulaşan Class Petrol, 2023 yılına kadar 1 milyar TL yeni yatırım yaparak, istasyon sayısını 250’ye çıkaracak.

Bugün 1.500 kişiye istihdam sağladıklarını söyleyen Naifoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahsun Uslu “Ara vermeden, her koşulda yatırımlarımıza devam ediyoruz. Hedefimiz bu sayısı 2.500’e yükseltmek” diye konuştu.

Güneydoğu’nun Paris’i Batman’da  yılında kurularak Türkiye’ye yayılan ve 62 yıllık tecrübesiyle akaryakıt sektörünün en köklü markalarından biri olan, Naifoğlu Holding’in iştiraki  Class Petrol, yatırımlarına hız verdi. ‘Yerli ve milli’ marka olmanın gururuyla Türkiye çapında 100 istasyona ulaşarak 1.500 kişiye istihdam sağlayan şirket, 2023 hedeflerini de güncelledi. Bugüne kadar 1 milyar TL’nin üzerinde yatırım yapan Class Petrol, 2023 yılına kadar 250 istasyon ve 2.500 kişiye iş imkânı sağlayacağını duyurdu. Dev şirket, açılacak tüm istasyonlarla birlikte 1 milyar TL yatırım daha yapacağını açıkladı.

SEKTÖRDEN YOĞUN TALEP ALIYORUZ

Naifoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahsun Uslu, Class Petrol ve akaryakıt sektörü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Class Petrol markasına sektörden büyük talep geldiğini ifade eden Mahsun Uslu “Bugüne kadar ülkemiz adına hız kesmeden yatırımlarımıza devam ettik. Ekonomide yaşanan çalkantılı durumda dahi istasyon ve istihdam sayımızı artırdık. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı enflasyonla mücadele kapsamında uygun fiyatlı akaryakıtı satışını sürdürdük. Yerli ve milli marka imajımızı koruyarak, şimdi de yatırımlarımıza hız veriyoruz. Markamıza gelen yoğun talep bizi gururlandırıyor. Böyle bir dönemde Class Petrol markasının büyüme başarısı göstermesi, hem sektörün hem de vatandaşların bize olan güvenini gösteriyor” dedi.

BODRUM’DA İSTASYON  SAYISINI 3’E ÇIKARDI

Class Petrol markasının büyükşehirlerde ve önemli lokasyonlarda hızla çoğaldığını söyleyen Mahsun Uslu “100 istasyona ulaşmak bizim adımıza büyük önem taşıyor. Yalnızca Anadolu’da değil, metropollerin kilit noktalarında bayrağımızı dalgalandırıyoruz. Bodrum’da 3’üncü istasyonumuzu açıyoruz. Yine İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Antalya gibi şehirlerde büyümemiz sürecek. Hedefimiz Türkiye’nin 81 ilinde olmak” dedi.

DEV MARKALARDAN FİLOSUNA 250 TIR EKLİYOR

Türkiye’nin en köklü akaryakıt şirketlerinden biri olan Class Petrol yalnızca istasyon yatırımı değil, aynı zamanda lojistik yatırımları ile de adından sıkça söz ettiriyor. Dünyanın en önemli markalarıyla işbirliklerini artıyor. Şirket son olarak, Scania, Mercedes ve Volvo markalı 250 adet TIR alacağını açıkladı. Otomotiv sektöründe dev markalarla yapılan iş birlikleri, markanın gücüne güç katmasını sağlayacak. Şirketten yapılan açıklamada “Doğuş Otomotiv bayisi Çalışkan Otomotiv’den Scania markalı, Koluman Otomotiv’den Mercedes markalı ve Özmutlubaş Otomotiv’den Volvo markalı TIR’lar alınacak” denildi.

CLASS BAYİLERİ HIZLI KAZANIYOR

Class Petrol’ün verdiği bayilikler ile hem yatırımcılara hem de ekonomiye katkı sağlıyor. Bugüne kadar açılan istasyonların yüksek kâr marjı ile çalıştığı belirtilirken, sektörden en kârlı markanın Class olduğu da ifade ediliyor. ‘Kazan-kazan’ mantığıyla büyüyen Class Petrol, verdiği bayilikleri kısa süre içinde büyümesini sağlıyor. 

NORM GAZ İSTASYON SAYISI DA ARTACAK

Class Petrol’ün kardeş kuruluşu Norm Gaz’da büyümesini sürdürüyor. Şirketten yapılan açıklamada, hedefler dahilinde ilk etapta 250 Norm Gaz istasyonu da açılacağı belirtildi. Yapılacak olan 1 milyar TL’lik yatırımın bir kısmının da Norm Gaz markası dahilinde olacağı ifade edildi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
EKONOMİ DÜZELİR Mİ?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
24 Haziran 2024 e-gazete