ASAYİŞ

BATMAN’DA TÜFEKLER PATLADI ARAÇLAR ATEŞE VERİLDİ

Batman’ın Çamlıtepe Mahallesi’nde iki taraf arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle meydana gelen silahlı çatışmada 4 kişi yaralandı, araçların ateşe verildiği olayda polis ‘balkona ve sokağa çıkmayın’ uyarısı yaptı.

BATMAN’DA TÜFEKLER PATLADI ARAÇLAR ATEŞE VERİLDİ
28-11-2021 19:45
28-11-2021 21:28
Google News

TÜFEKLER KULLANILDI, 3 KİŞİ YARALANDI

Alınan bilgiye göre olay, arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumetli olan T. ve D. aileleri arasında meydana geldi. Saat 17.30 sıralarında Çamlıtepe Mahallesi 4004 sokakta evden çıkan ailenin aracı, silahla tarandı, araçtaki şahıslar ara sokaklara kaçtı.

OLAY YERİNDE SİLAH VE TÜFEKLER ELE GEÇİRİLDİ

Büyüyen olaylarda ailenin aracı, ateşe verildi. Pompalı tüfeklerin kullanıldığı olaylarda, 3 kişi yaralandı. Olay yerine çevik kuvvet, polis, ambulans ve itfaiye sevk edildi. Olay yerindi abluka altına alan polis, 3 silah ve 2 tabanca ve 1 pompalı tüfeğe el koydu. Yaralı taraflardan biri Bölge Hastanesine, diğeri ise Dünya Hastanesine kaldırıldı. İtfaiye ise yanan aracı söndürerek olası faciayı önledi.

MAHALLEYE GİRİŞ-ÇIKIŞLAR YASAKLANDI

Olayların kontrol altına alınması güçleşirken, iki hastanenin çevresi de çevik kuvvet tarafından abluka altına alındı. Çamlıtepe Mahallesi’nde polis ekipleri ‘sokağa ve balkona çıkmayın, pencerelere yaklaşmayın’ uyarısı yaptı. Mahalleye giriş-çıkışlar kapatıldı. Mahallenin çevresi güvelik bariyerleri ile kapatıldı. Soruşturmanın genişletildiği olayda, çok sayıda gözaltı olduğu bilgisi alındı. 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?