GÜNDEM

Batman Nevroz programı belli oldu; İşte sahne alacak isimler

Bu yıl Nevroz Bayramı'nda sahne alacak sanatçılar belli oldu. Batman Nevroz’una da katılacak isimler şimdiden belli oldu.

Batman Nevroz programı belli oldu; İşte sahne alacak isimler
12-03-2024 09:35
12-03-2024 09:44
BATMAN
Google News

Bu yıl Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde 15 Mart’ta startı verilecek Nevroz Bayramı, 57’si merkezi olmak üzere yüzlerce il, ilçe, belde ve köyde kutlanacak. 2024 Nevroz Bayramında sahne alacak sanatçılar ile konuşmacılar netleşmeye başladı.

 20 MART

Batman

Katılımcılar: Tuncer Bakırhan, Gülistan Kılıç Koçyiğit

Sanatçılar: Lawje, Suavi, Sorjiyan


 İŞTE DİĞER İLLERİN NEVROZ PROGRAMI

 15 MART

 Karakoçan

Katılımcılar: DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, DBP Eş Genel Başkanı Çiğdem Kılıçgün Uçar, DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları

 Sanatçılar: Koma Hevra, Hediye Kalkan


 17 MART

 Ağrı/Diyadin

 Katılımcılar: Necla Demir

 Sanatçı: Bengî

 Hakkari

 Katılımcılar: Sırrı Sakık, Öznur Bartın

 Sanatçılar: Nuray Balık, Lawje

Şırnak

 Katılımcılar: Berdan Öztürk, Pervin Buldan

 Sanaçılar: Şehrîbana Kurdî, Kadir Çat

 Urfa/Suruç

 Katılımcılar: Ferit Şenyaşar, Ömer Öcalan

 Sanatçılar: Koma Hevra, Ahmet Jiyara

 Urfa/Halfeti

 Katılımcılar: Dilan Kunt Ayan,

 Sanatçılar: Özlem Taner, Yunus Agirî

 Antep

 Katılımcılar: Newroz Uysal, Mehmet Bozgeyik

 Sanatçılar: Kolektifa Ritmên Azad, Babetna

 Van

 Katılımcılar: Tülay Hatimoğulları, Keskin Bayındır

 Sanatçılar: Faraz Sine, Suavi, Koma Aryen, Helîmê Omerî

 İstanbul

 Katılımcılar: Tuncer Bakırhan, Esengül Demir

 Sanatçılar: Emel Mathlouthi, Mikail Aslan, Murat Demir, Gölgedekiler

 Bursa

 Katılımcılar: Kezban Konukçu, Serhat Eren

 Sanatçılar: Ayşenur Kolivar, Şahin Farqînî

 Denizli

 Katılımcılar: Sevtap Akdağ

 Sanatçılar: Ruken Yılmaz

 İzmir

 Katılımcılar: Cengiz Çiçek, Çiğdem Kılıçgün Uçar, İbrahim Akın

 Sanatçılar: Diljen Ronî, Koma Agirê Zerdeşt, Sorjiyan

 Kocaeli

 Katılımcılar: Çiçek Otlu, Ömer Faruk Gergerlioğlu, Cahit Kırkazak

 Sanatçılar: Evin Sindî, Grup Vardiya

 Osmaniye

 Katılımcılar: Ali Bozan

 Sanatçılar: Gülhan Bişeng

 Tekirdağ

 Katılımcılar: İlknur Birol, Mehmet Rüştü Tiryaki

 Sanatçılar: Mehemedê Serhedî, Grup İsyan Ateşi


 18 MART

 Kars/Dİgor

 Katılımcılar: Gülistan Kılıç Koçyiğit

 Sanatçılar: Şêrzat, Ayşe Şewaqî

 Bingöl/Karlıova

 Katılımcılar: Saliha Aydeniz, Saliha Aydeniz, Faruk Tatlı

 Sanatçılar: Mizgin Turan, Deniz Esmer


 19 MART

 Ağrı/Patnos

 Katılımcılar: Saliha Aydeniz, Berivan Helen Işık

 Sanatçılar: Bêwar Tekbaş, Pınar Aydınlar

 Ağrı/Doğubayazıt

 Katılımcılar: Sırrı Sakık

 Sanatçılar: Evin Sindî, Kamuran Tirêj

 Ardahan/Göle

 Katılımcılar: Burcugül Çubuk

 Sanatçılar: Agit Işık

 Dersim

 Katılımcılar: Gülistan Kılıç Koçyiğit

 Sanatçılar: Gülseven Medar, Ali Doğan Gönültaş, Beksav Müzik Topluluğu

 Kars/Kağızman

 Katılımcılar: Mehmet Rüştü Tiryaki, Cemile Turhallı

 Sanatçılar: Nurcan Değirmenci

 Mardin/Nusaybin

 Katılımcılar: Berdan Öztürk, Elif Bulut

 Sanatçılar: Berfin Aktay, Kolektifa Rîtmên Azad

 Muş/Malazgirt

 Katılımcılar: Sezai Temelli

 Sanatçılar: Bamerd Jan, Rezan Şirvan

 Muş/Bulanık

 Katılımcılar: Vezir Coşkun Parlak

 Sanatçılar: Şehrîbana Kurdî

 Siirt/Eruh

 Katılımcılar: Keskin Bayındır, Mervan Yıldız

 Sanatçılar: Helimê Omerî, Şilan Dora

 Şırnak/Uludere

 Katılımcılar: Adalet Kaya

 Sanatçılar: Hozan Cesim

 Şırnak/Cizre

 Katılımcılar: Ayşegül Doğan, Cengiz Çiçek

 Sanatçılar: Koma Hevra, Hîvron, Sorjiyan

 Urfa/Viranşehir

 Katılımcılar: Tayip Temel, Dilan Kunt Ayan

 Sanatçılar: Yunus Agirî, Hediye Kalkan

 Erzurum/Karaçoban

 Katılımcılar: Sezai Temelli

 Sanatçılar: Deniz Esmer

 Hatay

 Katılımcılar: Çiğdem Kılıçgün Uçar

 Sanatçılar: Baran Bozyel, Cevdet Bağca

 Muğla

 Katılımcılar: İbrahim Akın, Fulya Erdoğan

 Sanatçılar: Roni Artin

 Balıkesir

 Katılımcılar: Saruhan Oluç

 Sanatçılar: Grup Viya, Rojkar


 20 MART

 Van/Erciş

 Katılımcılar: Gülcan Kaçmaz Sağyiğit

 Sanatçılar: Şehriban Kurdî

 Bitlis/Tatvan

 Katılımcılar: Tülay Hatimoğulları, Özlem Gündüz

 Sanatçılar: Şilan Dora, Kadir Çat

 Hakkari/Yüksekova

 Katılımcılar: Halide Türkoğlu, Cengiz Çiçek

 Sanatçılar: Mikail Aslan, Koma Aryen

 Iğdır

 Katılımcılar: Pervin Buldan

 Sanatçılar: Xalide, Bajar

 Mardin/Kızıltepe

 Katılımcılar: Keskin Bayındır, Beritan Güneş

 Sanatçılar: Babetna, JIN Ma

 Siirt

 Katılımcılar: Ebru Günay, Berdan Öztürk

 Sanatçılar: Cevdet Bağca, Özlem Bağlayan

 Şırnak/Beytüşşebap

 Katılımcılar: Newroz Uysal Aslan

 Sanatçılar: Koma Avesta

 Aydın

 Katılımcılar: Aysel Batyar, Saruhan Oluç

 Sanatçılar: Stêra Müzik Topluluğu, Özlem Taner

 Çanakkale

 Katılımcılar: Celal Fırat, Gülcan Kaçmaz Sayyiğit

 Sanatçılar: Siwaro

 Konya

 Katılımcılar: Canan Çalağan, Ömer Öcalan

 Sanatçılar: Veysel Ciwan

 Manisa

 Katılımcılar: Mithat Sancar

 Sanatçılar: Hivda Gökel, Koma Agirê Zerdeşt

 Mersin

 Katılımcılar: Esengül Demir, Çiğdem Kılıçgün Uçar

 Sanatçılar: Erdoğan Emir, Simyager


 21 MART

 Diyarbakır

 Katılımcılar: Berdan Öztürk, Tuncer Bakırhan, Çiğdem Kılıçgün Uçar

 Sanatçılar: Emel Matlouthi, Mikail Aslan, Arhat, Faraj Ali Pour, Xezel Mistefa

 Çanakkale/Gökçeada

Sanatçılar: Agit Işık


 23 MART

 Hakkari/Şemdinli

 Katılımcılar: Onur Düşünmez

 Sanatçılar: Serwan

 Muş

 Katılımcılar: Keskin Bayındır

 Sanatçılar: Nuray Balık, Arhat

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Mehmet
Mehmet 1 ay önce
Bunca insan soykırıma ugrarken bu zihniyet hep bunu yapıyor depremin ardında aynısı yaptı . Milleti uyutmaya devam Rabbim Kürt kardeslerimi sizin satılmış zihniyetinizden kurtarsin inşaallah
Rohat
Rohat 1 ay önce
Koyun can derdinde kasap et derdinde. Halka hizmet vermeyi bilmeyen, kan-gözyaşı ve ideoloji ile halkı uyuşturmayı hep yapıyor. Dewamke
ANKET TÜMÜ
BATMAN'IN SİZCE EN ÖNEMLİ SORUNU NEDİR?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
20 Nisan 2024 e-gazete