EĞİTİM

Batmanlı Rektör, Blockchaın Expo World Fuarında konuştu

İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleştirilen Blockchain Expo World Fuarında Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir açılış konuşması yaptı.

Batmanlı Rektör, Blockchaın Expo World Fuarında konuştu
05-07-2024 14:20
05-07-2024 14:32
BATMAN
Google News

Batman Üniversitesinin fuarda açtığı stant ise yoğun ilgi gördü. Türkiye’de ilk defa düzenlenen etkinlikte dünyanın dört bir yanından gelen sektör temsilcileri bir araya geldi, blockchain teknolojisi enine boyuna tartışıldı.  Bilişim faaliyetlerine ilgi ve katkısı ile bilinen Rektör Prof. Dr. İdris Demir, Blockchain Expo Fuarında yaptığı açılış konuşmasında “Blockchain teknolojisinin Türkiye'de gelişimi, yetişmiş insan kaynağına bağlıdır. Son derece yeni bir teknoloji alanı olan blockchain, esasında dünyanın yeni rotasını da bize göstermektedir. Sadece profesyoneller, iş insanları değil; bu konuya ilgi duyan amatörler tarafından bugün devasa bir teknoloji boyutuna eriştirilen bu teknoloji, yarın öğrencilerimize finanstan tutun da sağlık sektörüne kadar geniş bir yelpazede staj imkânı ile istihdam olanağı sağlayacaktır” dedi.

YATIRIMCILARI BATMAN’A DAVET ETTİ

Rektör Prof. Dr. Demir, Blockchain Expo World’de Inatba Akademik Danışmanı olarak panel sunumu da gerçekleştirdi. Rektör Demir, blockchain teknolojisi yatırımcı, uzman ve girişimcilerini Batman’a davet etti. Akademi ve Devlet Kurumlarında Blockchain Kullanımı konulu panelin moderatörlüğünü Wtech Kurucu Başkanı Zehra Öney yaparken, TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) Başkan Yardımcısı Sadullah Uzun da panelde konuşma yaptı. (Batman Üniversitesi Basın Bülteni)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?