TÜRKİYE VE DÜNYADAN

Bayraktar, Şırnak'ta partililerle bayramlaştı:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Gabar'daki petrol üretimine ilişkin, "Cumhurbaşkanı'mız bizden 100 bin varil petrol üretimini en kısa sürede gerçekleştirmemizi istedi. Şimdi bu hedef doğrultusunda çalışıyoruz. Bu rakama ulaşıldığında yaklaşık 2 bin 800 gence iş imkanı sağlanacak bu sahalarda." dedi.

Bayraktar, Şırnak'ta partililerle bayramlaştı:
12-04-2024 04:50
11-04-2024 18:50
Google News

Bakan Bayraktar Şırnak'taki temasları kapsamında AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti, partililerle bayramlaştı.

Bayraktar, burada yaptığı konuşmada, Bakan olduktan sonra ilk ziyareti Şırnak'a yaptığını belirterek, yine bu salonda partililer ile bir araya geldiklerini anımsattı.

Gabar'daki petrol üretimine değinen Bayraktar, şu değerlendirmede bulundu:

"O gün sadece 15 bin varil petrol üretiyorduk. 'İnşallah en kısa zamanda petrol üretimini artıracağız, Şırnak'ı Türkiye'nin birincisi yapacağız.' dedik. Bugün bayramın ikinci günü ve Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdı Şırnak. 40 bin varil petrol üretimini geçtik. Açık ara Şırnak Türkiye'nin birinci petrol kenti artık. Bu daha başlangıç. Şırnak yıl sonuna kadar 100 bin varil günlük üretimi yakalayarak sadece Türkiye'nin değil bölgenin çok önemli bir petrol şehri olacak. Burası petrolün geçiş güzergahı. Irak’tan gelen 500 bin varil ki; 1,4 milyon varillik bir petrol boru hattımız var, o buradan geçerek Ceyhan'a, oradan da dünya piyasalarına gidiyor. İnşallah o petrol boru hatlarında kendi petrolümüz akacak. Dünyanın her yerine çok kaliteli petrolümüz ulaştıracağız." (AA)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
BATMAN'IN SİZCE EN ÖNEMLİ SORUNU NEDİR?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
30 Mayıs 2024 e-gazete