GÜNDEM

BİK müdürler toplantısı sona erdi

Kurumun bir yıllık faaliyet döneminin değerlendirildiği toplantıda, basının dijital dönüşüm sürecinde yaşanan gelişmeler ele alınarak, geleceğe yönelik beklentiler istişare edildi.

BİK müdürler toplantısı sona erdi
24-09-2023 10:09
24-09-2023 10:10
BATMAN
Google News

Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen toplantının son oturumunda konuşan Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Cavit Erkılınç, kamu kaynaklarını gerçek manada gazetecilik faaliyeti yürüten basın kuruluşlarına aktaracaklarını söyledi.

İNTERNET MECRASINDAKİ FIRSATLARI İYİ DEĞERLENDİRİN

Nitelikli gazetelerin ve internet haber sitelerinin basınımızın kalitesini ve okunurluğunu üst seviyeye çıkaracağını kaydeden Erkılınç, “Basın İlan Kurumu, mesleğin gereklerini yerine getiren basın kuruluşlarının haklarının zayi olmaması için gerekli olan mevzuat düzenlemelerini büyük bir titizlikle gerçekleştirdi. Basınımız üzerine düşeni yaparsa verilen emekler daha da anlamlı hale gelecek. Gazeteciliği, çağın gerekleri doğrultusunda, teknolojik gelişmeleri takip ederek gerçekleştiren basın kuruluşları maddi anlamda rahat hareket edebilecek” dedi.     

İnternet haber sitelerinin trafik ölçümlemelerinin sağlıklı bir şekilde yapıldığını ifade eden Erkılınç, internet gazeteciliği alanında önlerinde uzun bir yol olduğunu vurgulayarak, basın kuruluşlarından bu mecrada sunulan fırsatları iyi değerlendirmelerini istedi.

Kurum personelinin sahada yaşanan gelişmeleri dikkatli bir şekilde takip ettiğini ve paydaşlarıyla sürekli irtibat halinde olduğunu belirten Genel Müdür Erkılınç, “81 ilimizde basınımızın taleplerini ve önerilerini dinleyip çözüm üretilmesi noktasında gereken ne varsa yapıyoruz. Çok önemli bir dönüşüm sürecini sahadaki arkadaşlarımızın da desteğiyle yoğun mesai harcayarak sağlıklı bir şekilde gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

MÜDÜRLÜKLERİMİZ ÇOK ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLADI

Genel Müdür Yardımcısı Mesut Onat ise Basın İlan Kurumu’nun çok yoğun bir faaliyet dönemini geride bıraktığını, bu dönemde basın işletmeleri başta olmak üzere tüm paydaşlarla kurulan sağlıklı ilişkide il müdürlüklerinin önemli bir görev üstlendiğini ifade etti.

Onat, “Yeni mevzuat düzenlemeleri ve basının dijital dönüşüm sürecinde il müdürlüklerimiz ellerini taşın altına koydu. Sahadan taleplerin alınmaya devam edildiği bu dönemde istişare mekanizmasını etkili bir şekilde işletmeyi önemsiyoruz. Çalışanlarımıza güveniyor ve aktardıkları her türlü talebe hızlı dönüş sağlamaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de insan kaynağımızı maksimum fayda sağlayacak şekilde kullanıyoruz” diye konuştu.

Kapanış konuşmalarının ardından 2023 Yılı Müdürler Değerlendirme Toplantısı sona erdi. 3 gün boyunca devam eden oturumlarda Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü, Muhasebe Müdürlüğü, İlan Müdürlüğü ve Kontrol Müdürlüğü tarafından görev alanlarına ve iş süreçlerine ilişkin bilgilendirme yapıldı. (Haber Merkezi)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
BATMANLILAR YEREL SEÇİMDE KİME OY VERECEK?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
7 Aralık 2023 e-gazete