BU OKUL, HEDEF BÜYÜTTÜ

EĞİTİM
13-07-2021 14:38   Güncelleme : 13-07-2021 14:43
Google News

Tılmerç Mahallesi’nde bulunan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Bahçesinde faaliyete geçen Zübeyde Hanım Anaokulu, yeni eğitim ve öğretim dönemine iddialı giriyor.

BU OKUL, HEDEF BÜYÜTTÜ

Meslekte 23, idarecilikte ise 14 yılını dolduran Mizgin Bağdu’nun bu sene atandığı anaokulu, 6 sınıf, sosyal ve sportif donatıları, yeni bina ve tecrübeli kadroyla önümüzdeki dönem için kayıt almaya başladı.

KAYITLAR BAŞLADI

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde uygulama sınıfı iken 2020 yılı itibari ile bağımsız anaokulu olarak hizmete giren Zübeyde Hanım Anaokulu, eğitim kalitesi için  başarı odaklı yaklaşım ile her çocuğun potansiyel becerilerini geliştirmesini hedefliyor.

Yeni dönem için kaliteli bir eğitim için hedef büyüten okul idaresi, yeni dönem kayıtlarını almaya başladı. Kontenjan dolmadan velileri kayıt yapmaya davet eden okulun tecrübeli müdürü Mizgin Bağdu “Hedefimiz geleneklerine ve geçmişine saygılı, geleceğe çağdaş bilimin ve teknolojinin ışığında ilerleyen bireyler yetiştirmek. Çocuklarda doğuştan gelen öğrenme aşkını teşvik eden, bireysel farklılıkları ve gelişim düzeylerini göz önünde bulunduran, özbakım becerilerini ve yeteneklerini geliştiren, yaratıcı ve eleştirel düşünmelerini sağlayan, problem çözen, özsaygısı ve özgüveni gelişmiş, iletişim becerileri kuvvetli, sorumluluklarının farkında, çevre ve toplum bilinci yüksek, cumhuriyetin değerlerine, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, mutlu ve sevgi dolu bireyler yetiştirmeye önem veren bir eğitim anlayışı ile başarılı bireyler yetiştirmek istiyoruz” dedi.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ÖNEMLİ

Çocukların yaparak, yaşayarak elde ettikleri deneyimleri, değişik projeler ve aile katılımları ile destekleyerek çocukların gelişimini en üst düzeye çıkartmayı ve onları hayata hazırlamada okul öncesi eğitimin önemli olduğuna dikkat çeken Bağdu “Erken çocukluk döneminde, çocuklar henüz kendi gelişim özelliklerini, yeteneklerini, ilgi ve gereksinimlerini tam olarak bilmediklerinden, duygu ve düşüncelerini anlatamadıklarından, onlarla ilgilenen erişkinlerin çok bilinçli ve dikkatli olması gerektiğinin altını çizmekte fayda var. Kaliteli okul öncesi eğitimde fiziksel donanım ve düzenleme, tüm gelişim alanlarının desteklenmesi, öğretmen-çocuk iletişimi ve ailenin eğitime katılımı önemli rol oynar. Çocukların gelişiminin en hızlı olduğu ve çevrelerinden en fazla etkilendiği dönem olan erken çocukluk döneminde ebeveynlere ve öğretmenlere büyük rol düşmektedir. Bu dönemde çocuğun gelişimi için destekleyici bir çevre yaratmanın önemi büyüktür. Özellikle çocukların hareket etmeleri, deneyler yapmaları ve tek başlarına ve grup halinde çalışabilmelerinin başarı açısından önemli olduğunun  bilincinde olarak, eğitim programlarımızı gelişimin tüm boyutlarını destekleyecek şekilde hazırlamaktayız. Bu doğrultuda okul olarak tüm eğitim aşamalarını ve projelerimizi velilerimiz ile işbirliği içerisinde yürütmeyi hedeflemekteyiz. Okul sadece çocuklar için değil aileler için de karşılıklı bir etkileşim ve eğitim ortamı olacaktır” dedi.