HALKIN SESİ

Bu oyuna bu skor

Ligin 3. Haftasında Bursa deplasmanın da eli boş gelen Petrolspor taraftarını üzdü. Bu maçın kaybedilmemesi gerekirdi.

Bu oyuna bu skor
12-09-2022 18:32
12-09-2022 18:34
Google News

Ligin 3. Haftasında Bursa deplasmanın da eli boş gelen Petrolspor taraftarını üzdü. Bu maçın kaybedilmemesi gerekirdi.

Neden derseniz; Kaç haftadır yazılarımda belirttiğim gibi,  “Sporda Sonsöz Bizde” programında Hakan Tufan ve Harun Katmaz’ın üstatların, üstüne basa basa söylediği forvet sıkıntısı bu maç bizi 3 puandan etti.

Maçı izlerken topun olmadığı yerlere bakmayı seven biriyimdir ve açıkçası analiz yaparken oldukça işime yarar.

Bu maçta buna fazladan özen gösterdim;

Çünkü Ahmet Yavuz hocanın topsuz alan koşusu konusunda oyuncularının üstüne gittiğini gözlemlediğim antrenmanlarının ne kadar başarılı olduğunu görmek istedim.

Fakat gerçekten bu konuda hayal kırıklığına uğradım.

Geçen hafta 3-0’lık galibiyetin etkisiyle Bedirhan Ekin’e fazla değinmemiştim fakat bu maç sonrası artık değinmem gerekiyor. Çünkü Mehmet Küçükdurmuş sakatlığı nedeniyle görev alamadı.

BAL liginden geldiğini, daha genç ve potansiyel sahibi olduğunu hatırlatmak isterim. Somaspor maç analizinde Bedirhan Ekin ile ilgili “Özel görevler vermeli ve Bedirhan’ın üzerine düşülmeli.” demiştim.

Anlaşılan Ahmet Hoca, söylediklerimi bir nebze olsun dikkate almış ve ona sahada daha özel bir yer kılmış.

Bu dakikadan sonra Bedirhan Ekinin kendisine taktiksel açıdan geliştirmesi ve taraftarımızın da onun formsuz zamanını unutup, geleceğe odaklanması lazım.

Bedirhan Ekin’in bireysel performansını bırakıp takım oyunundaki eksiklere bakarsak Somaspor maçında hataların birçoğunu bu maçta da gördüğümü söyleyebilirim.

Nazilli Belediyespor karşısında maçta attığımız 3 golde ayağı hızlı pas yapan oyuncular sayesinde gelmişti.

Ancak bu maç gerçekten hiç kimse bunu yapamadı.

Özellikle Okan Toprağı değerlendirmek istiyorum.

Okan Toprak, gerçekten beğendiğim, ayağı düzgün, dikine pas atmaktan kaçınmayan bir oyuncu olmasına karşın, topu ayağında fazla bekletmesi hem takım temposunu düşürüyor, hem de rakibe yerleşmesi için zaman tanıyor.

Ama Okan Toprak hatalarından ders çıkarmayı bilen bir futbolcu ve ben onun kendisini bu konuda geliştireceğine inanıyorum.

Ve gelelim Petrolsporumuzun en sıkıntılı olduğu yere: İleriye. 

Özellikle 2. Yarı tek kale oynadığımız bir maçı kazanamamamızın nedeni son vuruşları yapabilecek bir forvetimizin olmamasıydı.

Umarım bu sıkıntı ara transfer döneminde çözülür ve ligde kalıcı olma hedeflerimize ulaşabiliriz.

Sevgili Petrolspor sevdalıları, Lig uzun bir maraton bu maratonda takımın bu kadro ile ligde kalması bir başarı olacaktır.

Bu bütçe ile ancak bu kadar diyorum.

Tabi mevcut kadroyu da küçümsemiyorum. Gerçekten kadromuzda yetenekli ve tecrübeli oyuncular var. Bu oyuncular bu takımı başarı kılacaklarına inancım tamdır.

Son olarak Ahmet Hocama seslenmek istiyorum;

Hocam kadronda genç ve yetenekli oyuncular var. Sonuçlara odaklanma bu takımı ligde bırakabilirsen yanında bizim genç oyuncularımızı takıma monte edersen en büyük başarı budur bana göre.

Size Çarşamba günkü Afyon mazçında başarılar dilerim. Alınacak bir galibiyet takımın moralini çok üst seviyeye çıkaracaktır. Buna inanıyorum.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
3 Ekim 2022 e-gazete