SİYASET

CHP’Lİ duruş’tan suç duyurusu

CHP Batman İl Başkanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef gösteren Ayhan Ogan isimli şahıs hakkında ‘Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ile Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma’ suçu işlediği gerekçesiyle Batman Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

CHP’Lİ duruş’tan suç duyurusu
25-05-2023 19:51
25-05-2023 19:52
Google News

Batman Cumhuriyet Başsavcılığı’na TCK, CMK’nin ilgili maddeleri gerekçe gösterilerek Ayhan Ogan hakkında “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ile Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma” suçlarından cezalandırılması istenen suç duyurusu dilekçesinde şu ifadelere yer verildi:

Suç duyurusu sonrası Batman Adliyesi önünde açıklama yapan CHP Batman İl Başkanı Hikmet Duruş “Twitter hesabında Cumhurbaşkanı danışmanı ve Sivil dayanışma platformu başkanı olduğunu iddia eden Ayhan Ogan isimli şahıs ayhan_ogan isimli Twitter hesabından, Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun adını açıkça zikrederek kendince ironi yapmak kaydıyla genel başkanımızın ve Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu  PKK ile irtibatlı olduğu şeklinde sosyal medya aracılığıyla  bir tweet atarak gerçekte olmayan yanıltıcı bir durumu sosyal medyadan yaymak suretiyle,  halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik yine yanıltıcı bilgiyi alenen yayma suçlarını işlemektedir.

TCK kapsamında suç olan bu davranışları sebebiyle kendisi hakkında İl Başkanlığımız ve il Hukuk Birimimiz tarafından derhal Batman Cumhuriyet savcılığı nezdinde suç duyurusunda bulunulmuştur. Son zamanlarda kamuoyuna servis edilen bazı montaj kasetler bir tarafa bu defa da kendi kişisel hesaplarından yapılan bu tarz yanıltıcı bilgileri kabul etmemiz mümkün değildir” dedi. (Bayram Ayahn)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?