TÜRKİYE VE DÜNYADAN

e-ATA, Türkiye'de ilk kez Gaziantep'te test edildi

Karsan, Türkiye'deki faaliyetlerine aralıksız devam ediyor.

e-ATA, Türkiye'de ilk kez Gaziantep'te test edildi
17-02-2024 17:56
17-02-2024 17:57
Google News

Şirketten yapılan açıklamaya göre, çok geniş bir coğrafyada dünya halklarına hizmet veren Karsan, yurt içindeki çalışmalarıyla da ilklere imzasını atıyor.

Toplu ulaşımın geleceği olarak görülen hidrojen yakıt teknolojisine yatırım yapan ve ilk modeli e-ATA Hydrogen ile dünyanın dikkatini çekmeyi başaran Karsan, toplu taşımada Türkiye'deki ilk hidrojenli araç testini Gaziantep'te gerçekleştirdi.

Türkiye'nin yeni teknolojileri yakından takip eden şehirlerinden Gaziantep'te gerçekleştirilen deneme etkinliği, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Karsan Üst Yöneticisi (CEO) Okan Baş, Karsan Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, Satış Müdürü Adem Ali Metin, Gaziantep Şoförler Odası Başkanı, Ulaşım Sektörü Yöneticileri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

Düzenlenen törenin ardından Karsan'ın hidrojen yakıt hücreli e-ATA Hydrogen aracı belediye binasına kadar yol testi yapılarak getirildi. Daha sonrasında ise, şehir içerisinde birçok hatta test edilen hidrojen yakıtlı otobüs Gazianteplilere yüksek konforlu ve çevreci sürüşün keyfini yaşattı. (AA)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?