SİYASET

Ekmen’den Ak Parti-MHP ittifakına sert eleştiri

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, katıldığı canlı TV programında gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

27-02-2024 14:33
27-02-2024 14:36
BATMAN
Google News

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekmen, MHP’nin AK Parti’ye yönelik 2002-2017 dönemine dair eleştirileri hala resmî web adresinde durduğuna dikkat çekti. MHP’nin AK Parti’ye destek vermesinin tartışmaya açık olduğunu söyleyen Ekmen “Bahçeli'nin Erdoğan üzerinde büyük bir gücü ve etkisi var, ben bu büyük siyaset karşısında saygıyla eğiliyorum. Erdoğan'ın Sayın Bahçeli’yi her ziyaret edişinde buradan ne çıkacak diye merakla takip ediyorum” dedi.

EKMEN, ÜÇ MADDEYE DİKKAT ÇEKTİ

MHP ile iş birliğinin Türkiye’ye faturasını açıklamak için üç maddeye dikkat çeken Ekmen “1- 2002'den 2018’e Sn. Bahçeli, Sn. Erdoğan'a açıkça destek açıklayınca kadar Türkiye Cumhuriyeti hazinesinin ödediği yıllık faiz 44 ile 70 milyar arasında seyrederken Bahçeli'nin desteğinden bu yana sadece bu yıl 1 trilyon 256 milyar yani 20 katı faiz ödenecektir.2- Biz yıllarca Batman'da faili meçhul cinayetler olmasın diye mücadele ettik fakat bugün Ankara'nın göbeğinde faili meçhul cinayet işleniyor ve hala dava açılamıyor. Dava, savcılar arasında pinpon topuna döndü. 3- Türkiye Cumhuriyeti’nin Yargıtay kararlarına göre organize suç örgütü liderleri tahliye olduğunda Sn. Bahçeli'yi ziyaret ediyorlar. Onlar için özel infaz düzenlemeleri çıkartılıyor. Yeni içişleri bakanı göreve geldiğinden beri yemeden içmeden mafyayla uğraştığı halde bitmiyor. Ortalık mafya dolmuş” dedi.


HABER: Bayram Ayhan

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
BATMAN'IN SİZCE EN ÖNEMLİ SORUNU NEDİR?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
13 Nisan 2024 e-gazete