GÜNDEM

Emlakçılar ve inşaatçılar bir araya geldi

Batman Tüm Emlakçılar Birliği Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Emin Değirmenci, emlak ve inşaat sektörü yöneticilerini toplantıda bir araya getirdi.

Emlakçılar ve inşaatçılar bir araya geldi
24-06-2022 12:06
24-06-2022 16:07
Google News

BU SEKTÖR HERKESİ İLGİLENDİRİYOR

Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Batman Ticaret İl Müdürlüğünden Sibel Suna, Vergi Dairesi Müdürlüğünden Ömer Altun, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Alt Yapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Mehmet Şah Karakoç ve Mühendis Uğur Manap, Batman Esnaf Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, emlakçılar, müteahhitler ve inşaat sektör temsilcileri katıldı. Dernek Başkanı Değirmenci “Her geçen gün gelişen ve her zaman ihtiyaç olan gayrimenkul, konut ve emlak sektörü, bugün hem ülkemizin hem ilimizin en canlı sektörlerinin başında geliyor. Bu sektörde değişimler, yeni yasalar, kanunlar ve herkesi ilgilendiriyor” dedi.

KATILIMCILAR BİLGİLENDİRİLDİ

Batman Ticaret İl Müdürlüğünden Sibel Suna yeni düzenlemelere ilişkin sunum yaparken, Vergi Dairesinden Ömer Altun ise emlak sektöründe fahiş fiyatın önünde geçilebilmesi için yapılan düzenlemeleri anlattı. Batman İl Özel İdare Genel Sekreterliğinden Şehir Plancısı Ahmet Yalçın, tarım SİT alanları ile ilgili emlakçıların dikkat etmesi gerektiği hususlar hakkında bilgi verirken, Batman Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Tarımsal Alt Yapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Mehmet Şah Karakoç ve Mühendis Uğur Manap ise imar dışı alanlarda yapılabilecek ve yapılamayacak işlemler hakkında sunum yaptı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?