YAŞAM

Engelsiz yaşam merkezinin lansmanı yapıldı

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in katılımıyla, yapımına başlanan ve  tüm engelli gruplarına  aynı anda  hizmet verecek olan Engelsiz Yaşam Merkezinin proje lansmanı  gerçekleştirildi.

Engelsiz yaşam merkezinin lansmanı yapıldı
04-12-2023 16:38
04-12-2023 16:40
BATMAN
Google News

Lansmana Belediye Başkan Yardımcıları Muzaffer Özkan, Ali Eraslan ve Belediye Eski Başkan Yardımcısı Adnan Yürük, Belediye Etüt Proje Müdürü Cengiz Canpolat, Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürü Murat Sütçü, engelli bireyler ve aileleri katıldı. 4 bin 200 metrekare alanı kapalı olmak üzere toplam 7 bin 33 metrekare alana inşa edilen Engelsiz Yaşam Merkezi’nde yedi farklı alanda eğitimler yapılacak ve içinde idari birim odaları, 11 adet bireysel oda, 5 adet grup odası, 6 adet atölye, 3 adet yüzme havuzu, 1 spor salonu ve 1 oyun salonu yer alacak. Merkezde, fizyoterapi, ergoterapi, uzay terapi ve duyu bütünleme gibi hizmetler de verilecek.

BU PROJE BÜTÜN PROJELERİN TACI OLACAK

Lansman töreninde konuşan Batman Valisi ve Belediye Başkanvekili Ekrem Canalp "Devlet olarak engellilerimize yönelik bu ve benzeri faaliyetleri sürekli yapıyoruz ama burada yapacağımız bu proje Batman'da yapılmış olan projelerin tacı olacak. Belki de en büyüğü, en kapsamlısı olacak. Bu projenin de en güzel tarafı, sadece belli sayıdaki engelli vatandaşımıza, engelli insanımıza değil, dönüşüm halinde buraya ihtiyaç duyan 7 engelli branşındaki bütün vatandaşlarımıza sürekli olarak hizmet verecek bir merkez olacak" dedi. (Yasin Emrak)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
31 Mart Yerel Seçimlerde hangi partiye oy vereceksiniz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
26 Şubat 2024 e-gazete