TÜRKİYE VE DÜNYADAN

Eş Başkan Bucak, incelemelerde bulundu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Serra Bucak, İlaçlama Birimi ile Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde incelemelerde bulunarak, çalışmaların hızlandırılmasını istedi.

Eş Başkan Bucak, incelemelerde bulundu
15-05-2024 16:36
15-05-2024 16:37
Google News

Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Serra Bucak, kentte haşerelere karşı mücadele eden Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Veteriner İşleri ve Halk Sağlığı Şube Müdürlüğü İlaçlama Birimi ile Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde incelemelerde bulundu. İncelemelerde Eş Başkan Bucak’a, Genel Sekreter Yardımcısı Reşat Bakan ve Sağlık İşleri Daire Başkanı Ceyhan Sedef Eren eşlik etti.

‘İlaçlamayı iyi yapmak zorundayız’

İlaçlama Birimi’nin çalışmalarına ilişkin yetkililerden bilgi alan Bucak, personelle tanışmak ve çalışmaları yerinde görmek istediklerini ifade ederek, ilaçlamanın kent için önemli olduğunu ve bu görevi çok iyi yapmak zorunda olduklarını kaydetti. Kent halkından ilaçlamaya dair şikayetler aldıklarını belirten Bucak, “İlaçlama biriminde kalabalık bir ekibimiz ve araçlarımız var” diyerek, çalışmaların hızlandırılması konusunda personele talimat verdi.

‘Hayvan haklarını savunacağız’

Buradan Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne geçen Bucak, birim müdürlerinden çalışmalara ilişkin bilgi aldıktan sonra hayvan barınağını gezdi. Eş Başkan Bucak, barınağı yerinde görmek için geldiğini belirterek, hayvanların yaşama, barınma, korunma ve tedavi olma haklarını savunacaklarını ifade etti. Kent merkezi ve ilçelerde oluşturacakları konteynerlerde hayvanların tedavilerini hızlandıracaklarını vurgulayan Bucak, konuşmasına şöyle devam etti: “Hayvanlarla mücadeleyi değil, onların haklarını savunan, onların doyması ve barınmasını esas alacağız. Bunları yaparken hayvanların insanlara zarar vermemesi için de çalışacağız.” (Bülten)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
BATMAN'IN SİZCE EN ÖNEMLİ SORUNU NEDİR?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
25 Mayıs 2024 e-gazete