GÜNDEM

“Eşime acı çektirmek için...”

Batman'da kömürlükte cesedi bulunan 7 yaşındaki Adara Arslan'ın gözaltına alınan babası, boşanma aşamasındaki eşi M.A.'ya acı çektirmek için kızını boğduğunu itiraf etti.

“Eşime acı çektirmek için...”
31-01-2023 16:22
31-01-2023 16:26
Google News

37 yaşındaki şahsın yüzündeki çiziklerin, Adara'nın kendisine direnirken oluştuğu saptandı.

Batman'da dün Beşevler Mahallesi 1306'ncı Sokak'ta meydana gelen olayda, halasına ait kömürlükte odun ve kömür çuvallarının altında Adara Arslan'ın cesedinin olduğu ihbarı üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yapılan kontrolde kız çocuğunun öldüğü belirlendi. Adara Arslan'ın cenazesi, otopsi için Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin morguna kaldırıldı.

BABASI GÖZALTINA ALINDI

Polisin şüpheli olarak aradığı babası Ömer Faruk Arslan, Diyarbakır'da, İstanbul'a hareket halindeki otobüste yakalanıp gözaltına alındı. Cansız bedeni kömürlükte bulunan 7 yaşındaki kızın babası her şeyi itiraf ederken “Eşime acı çektirmek için öldürdüm” dedi.

KIZINI GÖRMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEMİŞ

Eşi M.A.'nın yaklaşık 4 ay önce akrabası da olan Ömer Faruk Arslan'a boşanma davası açtığı ve Batman'a ailesinin yanına geldiği belirlendi. Kente gelen Ömer Faruk Arslan'ın, eşinin yakınlarıyla kavga ettiği tespit edildi. Bu olayın ardından İstanbul'a giden Arslan'ın 2 hafta önce tekrar Batman'a gelip ablasının yanında kalmaya başladığı, kızını görmek istediğini ve yakınlarından aracı olmalarını istediği saptandı. Akrabaları aracılığıyla Adara'nın pazar günü babasına teslim edildiği belirlendi. Emniyetteki sorgusunda Ömer Faruk Arslan, pazar günü kızıyla gezdikten sonra saat 23.00 sıralarında ablasının evinin yanındaki kömürlüğe götürdüğünü, boşanma aşamasındaki eşi M.A.'ya acı çektirmek için kızını boğarak öldürdüğünü itiraf etti. Arslan'ın yüzündeki çiziklerin de Adara'nın kendisine direnirken oluştuğu saptandı. Ömer Faruk Arslan'ın 29 Ocak günü otobüs firmasını arayıp, bir gün sonra saat 12.00'de İstanbul'a gidecek otobüs için rezervasyon yaptırdığı ortaya çıktı. Arslan, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

NE OLMUŞTU?

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
19 Mayıslı
19 Mayıslı 2 ay önce
ALLAH Belanı Versin ADi Ruh Hastası