GÜNDEM

GURURLANDIRAN HABER

İzmir İleri Teknoloji Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı Batmanlı Hemşerimiz Prof. Dr. Yusuf Baran, 2021 Türkiye İnovasyon ve Başarı Ödülleri kapsamında Yılın Bilim Lideri Ödülü’ne layık görüldü.

GURURLANDIRAN HABER
26-11-2021 06:12
26-11-2021 06:14
Google News

İzmir İleri Teknoloji Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı Batmanlı Hemşerimiz Prof. Dr. Yusuf Baran, başarılarıyla Batmanlı Hemşerilerinin göğsünü kabartmaya devam ediyor. 2021 Türkiye İnovasyon ve Başarı Ödülleri’nde Yılın Bilim Lideri Ödülü’ne layık görülen Prof. Dr. Baran, gururlandıran haberlerine bir yenisini daha ekledi. Ödülünü İstanbul Hilton Bomonti Otel’de gerçekleştirilen törende Sunucu Ece Erken ve Oyuncu Çetin Altay’ın elinden Alan Prof. Dr. Baran, sosyal medya hesabında “Ülkemizi ve geleceğimizi bilimle aydınlatmak için yorulmadan daha da şevkle çalışmaya devam” yorumunu paylaştı.

YÜZLERCE ÖDÜLE YENİSİNİ EKLEDİ

Prof. Dr. Baran’ın çeşitli kurumlar tarafından desteklenen 40’ın üzerinde bilimsel araştırma projesi, 400’ün üzerinde yayınlanmış bilimsel eseri bulunmaktadır. Bilim, teknoloji, diplomasi konulu ulusal ve uluslararası toplantı/ kongre/ forumlarda 400’ün üzerinde konferans verdi. Birleşmiş Milletler, Avrupa Parlamentosu, Dünya Bilim Forumu, Bakü Forumu, Dünya Ekonomik Forumu, Dünya Yaşam Bilimleri Forumu, Bilim Diplomasisi, Bilim Liderliği, G20 Araştırma ve Dijital Bakanları Zirvesi gibi çok önemli toplantılara davet edildi ve konferanslar verdi. Dr. Baran’ın 100’ün üzerinde ulusal ve uluslararası kurumlar tarafından verilmiş ödülü bulunmaktadır.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?