GÜNDEM

İLÇE BAŞKANLIĞI BİNASINA MOLOTOFKOKTEYLLİ SALDIRI

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde AK Parti İlçe Başkanlığı binasına molotofkokteyli atıldı. Saldırıyla ilgili 6 şüpheli yakalandı.

İLÇE BAŞKANLIĞI BİNASINA MOLOTOFKOKTEYLLİ SALDIRI
30-06-2020 12:32
Google News

 

Diyarbakır'ın Bismil ilçesi Ziraat Caddesi'ndeki AK Parti İlçe Başkanlığı önüne akşam saatlerinde pikapla gelen yüzleri maskeli 2 kişi, binaya molotofkokteyli attı.

Durumu fark eden çevredeki esnafın müdahalesiyle yangın büyümeden söndürüldü.

AK Parti Bismil İlçe Başkanı Mehmet Kızılkaya, saldırının amacının partililer üzerinde korku oluşturmak ve sindirmek olduğunu ifade ederek, "Bu tür saldırılar, milletle bağımızın önlenemez güçlenişi karşısında terörün çaresizliğinin de göstergesidir. Bu saldırı ve sivil siyasete yapılan her türlü şiddetin arkasındaki güçleri ve destekçilerini şiddetle kınıyorum." diye konuştu.
İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, dün saat 22.25 sularında AK Parti İlçe Başkanlığı binasına molotofkokteyli atılması ve binanın dış yüzeyinin zarar görmesi üzerine olayın faili ya da faillerinin tespiti için çalışma başlatıldı.
Yapılan kapsamlı çalışmalar sonucunda, olayı bizzat gerçekleştirenler ile onlara yardım eden ve birlikte hareket ettikleri tespit edilen 6 kişi gözaltına alındı. 
Şüpheliler tarafından kullanılan metruk bir binada yapılan aramada ise hazır durumda 8 molotofkokteyli ele geçirildi.
Şüphelilerin Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri sürüyor.

"Bismil'de

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK UYUŞTURUCU OPERASYONU

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?