YAŞAM

IoT Cihazlar İçin Ortak Bağlantı Standardı Geliyor

IoT cihazları arasında sorunsuz iletişim için ortak bir bağlantı standardı oluşturuldu.

IoT Cihazlar İçin Ortak Bağlantı Standardı Geliyor
22-09-2022 10:34
22-09-2022 10:35
Google News

 ‘Matter’standardını destekleyen markalar arasında TP-Link de yer alıyor ve bu yılın son çeyreğinde ilk Matter destekli Tapo ürünlerinin tanıtılacağı açıklanıyor.

TP-Link®, akıllı ev çözümleri markası ve güvenilir akıllı ev cihazları ve aksesuarlarının küresel sağlayıcısı olan Tapo’nun artık ‘Matter’ standardını desteklediğini duyurdu. Tapo,IoT cihazları arasında sorunsuz iletişim için bir bağlantı standardı olan Matter standardını benimseyerek, kullanıcılarına akıllı evlerini basit, güvenilir ve güvenli kontrolünü sağlamayısürdürecek. Tapo’nunMatter uyumlu ürünlerin bu yılın 4. çeyreğinde açıklanması bekleniyor.

Matter, Connectivity StandardsAlliance (CSA) üyeleri dahil olmak üzere dünya çapında 200'den fazla şirket tarafından geliştirilen yeni, açık kaynaklı bir bağlantı standardı. Akıllı ev ekosistemini birleştirmek gibi ortak bir hedef üzerine inşa edilen Matter, farklı üreticilerin akıllı ev cihazlarının ve platformlarının sorunsuz bir şekilde birlikte çalışmasınısağlıyor. Matter sayesinde kullanıcılar, IoT cihazları arasında kurulum, güncelleme ve denetimde artırılmış birlikte çalışabilirlikten faydalanabilecek. (MatterIoT standardını destekleyen markalara ilişkin bilgiye şu linkten erişebilirsiniz:https://csa-iot.org/members/participants/)

TP-Link’in akıllı ev markasıTapo, 2022'nin sonlarında Matter protokolünün piyasaya sürülmesinin ardından Matter sertifikalıürünler sunan ilk şirketlerden biri olacak. Geniş bir ürün yelpazesinde en az on adetMatter uyumlu ürünün bu yılın sonunda satışa sunulması planlanıyor. Satışa sunulacak ürün kategorilari arasında akıllı prizler, anahtarlar, ampuller ve hub’laryer alıyor.Ayrıca, Tapo uygulamasının Matterdesteğine sahip yeni bir sürümü de piyasaya sunalacak. Bu yeni uygulama ile kullanıcılar, Matter destekli tüm cihazları tek bir ekosistemde bütünleştirip yönetebilecekler.

TP-Link, kullanıcılara güvenli, akıllı ve kolay deneyimler sağlayan müşteri odaklı, güvenilir ve kaliteli akıllı ev ürünleri yaratmaya devam edecek. Kullanıcı yararını önplanda tutan şirket, Matter standardına verdiği destekle de bunu gösteriyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
3 Ekim 2022 e-gazete