EKONOMİ

İŞKUR, yatırımcıları ödüllendirdi

Batman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yatırım ve istihdam ödülleri töreni düzenlendi.

İŞKUR, yatırımcıları ödüllendirdi
24-06-2022 16:36
24-06-2022 16:37
BATMAN
Google News

Programa Batman Vali Yardımcısı İbrahim Güneş, AK Parti Batman İl Başkanı A. Akif Gür, AK Parti Genel Merkez MKYK üyesi Şaziye Gündüz ve Murat Çiçek, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Kerem Demir, kurum müdürleri ve girişimciler katıldı.

CİDDİ HAMLELER YAPAN BİR İL…

Batman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından 2020–2021 yıllarında yeni ve ilave yatırım yaparak istihdam sağlayan firmalara ödül verildi. Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen törende konuşan İŞKUR Müdürü Besim Eviz, Batman'ın son 10 yılda ihracatta ciddi hamleler yapan bir il olduğunu belirterek “Son on yıldır Batman, dinamik girişimci ve kucaklayıcı ruhuyla yeni yatırımlarda, sanayileşmede, üretimde, istihdamda ve dolaylı/doğrudan ihracatta ciddi hamleler yapan bir ilimizdir” dedi.

“GÖÇ ALAN KONUMA GELDİK”

ilimizde tekstil, gıda, perakende ve marketler sektöründe il içi veya il dışı yüzlerce yatırımcıyı görmenin mümkün olduğunu ifade eden Eviz “Yine sağlıkta, inşaat ve kimya sektörlerinde yatırımlarıyla göz dolduran Batman, binlerce vatandaşımıza iş/aş kapısı olan, sayın Cumhurbaşkanımızın ifadeleriyle dört temel hedefimiz olan yatırım, üretim, istihdam ve ihracat alanlarında, hem ülkemize hem de bölgemize ciddi yatırımlar kazandıran bir yıldız kentimizdir. Dolayısıyla sosyal anlamda artık göç veren değil, göç alan bir konuma gelmiştir. Huzur kenti olmuştur. Bunun kıymetini bilelim. Devletimizin yürürlüğe koyduğu 6.bölge teşvikleri, bir kamu istihdam kurumu olan İŞKUR'un nitelikli işgücü için sağladığı ciddi imkanlar ve işverenlerimizin yürekleriyle ortaya koydukları girişimcilik performansları, burada alkışlamaya değer bir Güç birliğini vurgulamak istiyorum. Artık bir kamu markası değeri olan Batman İŞKUR'un girişimleriyle Kamu/Özel bu güç birliği, hamdolsun Batmanımızı bugün işsizlikle mücadelede ve istihdamda büyük bir yere taşımıştır. Binlerce genç kız/erkek evladımıza iş aş imkanları sunmuştur. Bu imkanları sunan, devlet büyüklerimize, valilerimize, kamu/özel tüm iş dünyası aktörlerine, işverenlerimize ve özellikle canla başla çalışan gençlerimize hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum.” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
22 Eylül 2023 e-gazete