TÜRKİYE VE DÜNYADAN

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi

Gaziantep'te İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi
20-11-2023 19:00
20-11-2023 15:31
BATMAN
Google News

Peygamber Sevdalıları Vakfınca Tur Otobüsleri Park Alanı'nda "Kudüs ve Aksa Tufanına Destek" mitingi düzenlendi.

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, mitingde, yağmura rağmen alanı dolduran Gazianteplilere teşekkür etti.

Gazze'nin yanında olduklarını ifade eden Demir, "Gazze'nin müdafaası Filistin'in müdafaası, Kudüs'ün müdafaası, Gaziantep'in, Ankara'nın, Diyarbakır'ın ve İstanbul'un müdafaasıdır. Gazze ve Mescid-i Aksa bize ecdadımızdan kalan mirastır, ilk kıblemizdir. İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa'yı müdafaa etmek bütün İslam ümmetinin sorumluluğu ve vazifesidir. Mescid-i Aksa'nın müdafaası inancımızın gereğidir. Gazze'yi ve Mescid-i Akka'yı yalnız bırakmayacağız ve Allah'ın izniyle hep birlikte özgürlüğüne kavuşturacağız." diye konuştu.

Demir, İsrail'in Hamas ile değil insanlıkla savaştığını belirterek, şunları söyledi: "Siyonizmle mücadele, İsrail'le mücadele, dünyanın en büyük terör örgütü olan bu zihniyetle mücadele aslında insanlığın sorumluluğudur. Siyonizm aslında kainatın fıtratına ve insanlığa açılmış bir savaştır. Bu nedenle biz diyoruz ki 'Aksa Tufanı', Filistin müdafaası, Gazze müdafaası ve siyonizmle mücadele, bütün insanlığın sorumluluğu ve vazifesidir. Bu sorumluluk, bu savaş, aslında ülkeler üstü belki inançlar üstü bir sorumluluk, bir yükümlülüktür. İnsan olduğunu idrak eden herkesin Gazze müdafaasına sahip çıkması, siyonizme karşı sesini yükseltmesi lazımdır." (AA)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
BATMANLILAR YEREL SEÇİMDE KİME OY VERECEK?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
29 Kasım 2023 e-gazete