SİYASET

Kadınlar, 25 Kasım’a dikkat çekti

AK Parti Batman Kadın Kolları Başkanlığı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’de basın açıklaması düzenledi.

Kadınlar, 25 Kasım’a dikkat çekti
25-11-2023 17:54
25-11-2023 17:55
Google News

AK Parti İl Başkanlığı önünde bir araya gelen AK Parti Batman İl Başkanı Abdullah Akif Gür ve partililer, üzerinde ‘sevgi yeşertir, şiddet doldurur, hanımlarınızı üzmeyin, onlar size Allah'ın emanetidir’ yazılı dövizler taşıdı.

AK Parti Batman Kadın Kolları Başkanı Seval Aksoy, şiddetin en ağırının Gazze'de yaşandığını belirterek “AK Parti olarak kadına yönelik şiddetle mücadelede 21 yıldır kararlı bir duruş sergiliyoruz. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da sık sık vurguladığı gibi kadına şiddetin, insanlığa ihanet olduğu düşüncesiyle birçok adım attık. Kadının eğitim hakkı başta olmak üzere, fırsat eşitliği, iş gücü piyasasına ve karar alma mekanizmalarına katılımı hükümetlerimizin öncelikli politika alanlarındandır. Şiddet sadece ülkemizin değil maalesef tüm dünyanın sorunudur, tüm dünya gibi bizim de canımızı yakan kadına yönelik şiddetle mücadele etmekte kararlıyız” dedi. (AA)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
31 Mart Yerel Seçimlerde hangi partiye oy vereceksiniz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
28 Şubat 2024 e-gazete