TÜRKİYE VE DÜNYADAN

Mardin'de "Turizm Haftası"

Mardin'de "Turizm Haftası" etkinlikleri kapsamında kortej yürüyüşü ve tarihi yapılarda temizlik yapıldı, esnafa broşür dağıtıldı.

Mardin'de "Turizm Haftası"
17-04-2024 02:43
16-04-2024 18:44
Google News

Turizm Haftası dolayısıyla İl Kültür ve Turizm Müdürü Ayhan Gök, akademisyen ve öğrenciler, merkez Artuklu ilçesindeki Birinci Cadde'de bir araya geldi.

Zinciriye Medresesi'ne kadar kortej yürüyüşü yapan gruptakiler, esnafa broşür dağıttı ve tarihi yapılarda temizlik çalışmasına katıldı.

İl Müdürü Gök, yaptığı açıklamada, Valilik ve Mardin Artuklu Üniversitesinin desteğiyle gerçekleştirdikleri etkinlikte esnafı bilinçlendirdiklerini, çevre temizliği ile de bilinç oluşturmak istediklerini söyledi.

Hafta boyunca etkinliklere devam edeceklerini kaydeden Gök, şöyle konuştu:

"Mardin eşsiz bir destinasyon. Sadece ülkemiz için değil dünyada eşine az rastlanan önemli bir destinasyon. Biz Mardin'i korumak için gerekli adımları atmak istiyoruz. Bu noktada kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği çok önemli. Bu nedenle bu tür etkinlikleri önemsiyoruz."

Turizm Akademisyenleri Derneği (TUADER) Başkanı Prof. Dr. Muharrem Tuna da önemli bir haftayı kutladıklarını dile getirdi.(AA)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?