SPOR

Melik Müjdeci Petrolspor’u düşünüyor

Nazilli-Bursaspor maçı mahkemeye taşındı

Melik Müjdeci Petrolspor’u düşünüyor
30-05-2023 11:19
30-05-2023 11:20
Google News

Batman Petrolspor'un ligden düşmesine neden olan ve çeşitli iddialar ile anılan Nazillispor - Bursaspor mücadelesini yargıya taşındı.

2. Lig beyaz grupta son hafta oynanan Nazilli Belediyespor-Bursaspor maçı 1-1'lik eşitlikle sonuçlanmış, Şanlıurfaspor'a 11 Nisan Stadyumunda 2-0 mağlup olan Batman Petrolspor küme düşmüştü. Bu karşılaşmayla ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, bu konuda şu açıklamayı yaptı:

“Tüm Batman kamuoyunun yakından takip ettiği üzere Batman Petrolspor takımımız geçen hafta sonu oynanan Nazillispor -Bursaspor mücadelesinde oynanan tiyatro sebebiyle 2'nci ligden düştü. Bu mücadelenin büyük bir bölümünde canlı yayın kesildi ve canlı yayınlanan bölümde ise futbolcular adeta anlaşmış gibi maçın berabere bitmesi için sahada hiçbir varlık göstermedi. Bu maç Petrolspor'un ligden düşmesi için gerekli olan beraberliğin önceden planlanması dışında hiçbir şey değildir. Bu mücadelede oynanan tiyatro, bir yargı konusudur. Bir an önce lig tescil edilmeden bu mücadele için kapsamlı bir şike soruşturulması yapılması gerekiyor. Petrolspor'u hiçbir şart ve koşulda sahipsiz bırakmayacağız” (Haber Merkezi)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
EKONOMİ DÜZELİR Mİ?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
13 Temmuz 2024 e-gazete