SPOR

Mezopotamya spor farklı kazandı 5-0

Yeni kurulmasına rağmen, bu yıl Batman’da U14 Ligine katılım sağlayan Mezopotamya Spor, ligin 3. haftasında güçlü rakibi İluh 72 Spor takımını 5-0 yenerek ilk galibiyetini aldı.

Mezopotamya spor farklı kazandı 5-0
16-03-2023 07:00
15-03-2023 16:55
BATMAN
Google News

U14 Ligindeki ilk maçında İl Özel İdaresi Gençlerbirliği Spor takımına 5-0, ligin ikinci maçında 1955 Batman Belediyespor takımına 2-0 yenilen minik sporcular, çıktığı 3. maçını farklı kazanarak ilk galibiyetini aldı. Memduh Bağcı, Mehmet Ali Kedik, İbrahim Rüzgâr, Ömer Işık ve yönetici Yusuf Akyüz’ün yetiştirdiği minik sporcular gelecek için umut vaat ediyorlar.

“YARIŞMACI DEĞİL, KATILIMCIYIZ”

Batman’da yıllardan beri birçok takımın küçük yaşlarda takımlarını katılımcı değil, yarışmacı pozisyonuna soktuğunu belirten gönüllü antrenörler; “Öncelikle bizlere bu imkânı ve desteği veren Batman Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Mehmet Şafi Özperk’e ve Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Sayın Bilal Serik’e çok teşekkür ederiz. Her alanda olduğu gibi, futbolda da eğitim şart. Bizler gönüllü antrenörler olarak önce küçük yaş kategorisindeki çocuklarımızı okul gibi eğitiyoruz. Ardından, yetiştirdiğimiz çocuklarımızı resmi müsabakalara koyuyoruz. Bu yıl Mezopotamya Spor Kulübü olarak U14, U16 ve U18 Kategorilerinde mücadele edeceğiz. Pırıl pırıl çocuklarımız var. Bizler futbol ve okul eğitimini ayrılmaz bir ikili olarak görüyoruz. Sporcularımızın eğitimlerini de yakından takip ediyoruz. Günü birlik değil, uzun vadeli bir alt yapı kurmayı hedefliyoruz. U14 liginde kalan 2 maçımızı da kazanıp yolumuza devam etmek istiyoruz.” diye konuştular.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
Bu sezon Petrolspor'da hangi futbolcuyu görmek istersiniz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
2 Haziran 2023 e-gazete