SPOR

Milli Sporcu Bilge Çingigiray Altın Madalya Kazandı

İstanbul Milli sporcu Bilge Çingigiray, Aida Indoor Open Serbest Dalış Şampiyonası'nda çift palet dinamik apnea branşında Türkiye rekorunu kırarak altın madalya kazandı.

Milli Sporcu Bilge Çingigiray Altın Madalya Kazandı
18-03-2024 16:10
Google News

İstanbul Milli sporcu Bilge Çingigiray, Aida Indoor Open Serbest Dalış Şampiyonası'nda çift palet dinamik apnea branşında tek nefeste 191 metre ile altın madalyanın sahibi oldu ve Türkiye rekorunu kırdı. Çingigiray, Sırbistan'da gerçekleştirilen organizasyonda Türkiye rekorunu elde etti. Bir önceki rekor da 166 metre ile Çingigiray'a aitti.

Çift palette rekor kırarak altın madalyanın sahibi olan Çingigiray, statik apnea branşında da tek nefeste 5 dakika 49 saniye nefesini tutarak ikinci altın madalyasını kazandı. Overall Winner kupasının da sahibi olan milli dalgıç, organizasyonu birincilikle tamamladı. İki altın madalya kazanan Bilge Çingigiray, "Sezonun ilk yarışmasında heyecanım oldukça yüksekti. Önümde Türkiye şampiyonası ve temmuz ayında Sırbistan'da gerçekleşecek olan CMAS Dünya Şampiyonası var. Asıl hedefim her zamanki gibi ülkemizin şanlı bayrağını gururla temsil etmek ve dünyanın en iyi sporcuları arasındaki yerimi korumak olacak. " dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?