MİNİK KAHRAMANLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

EĞİTİM
30-06-2021 14:06   Güncelleme : 30-06-2021 16:09
Google News

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, dünyanın en yaygın bilim programlarından biri olan, Türkiye'de Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor ismiyle gerçekleştirilen FIRST® LEGO® League Explore programında ödül alan öğrencileri ziyaret etti.

MİNİK KAHRAMANLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

 

Müdür Kurtaran, 2020-2021 Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor ismiyle gerçekleştirilen FIRST® LEGO® League Explore Playmakers: oyun kurucular sezonunda, Nureddin Zengi İlkokulu Robotik Kodlama Takımı Kızlar Bilimle Buluşuyor yarışmasına katıldı.

Çevrim içi olarak gerçekleşen yarışmada Nureddin Zengi İlkokulu Öğrencilerinden oluşan Ladybirds takımı Kâşifler Bir Arada ödülünü almaya hak kazandı.

PROJENİN DETAYLARI ANLATILDI

Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor projesine ilişkin verilen bilgide “Sporun, hareket etmenin, işbirliği yapmanın, arkadaşça rekabetin ve kutlamanın dünyasına giriş yaparak SPLAYMAKERSSM ile Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor takımları, oyunlar için farklı alanlarda hangi aktiviteler yapılabileceklerini ve oyunlar ile aktivitelerin daha eğlenceli ve herkes için ulaşılabilir olmasını nasıl sağlayabileceklerini keşfediyorlar” denildi.