TÜRKİYE VE DÜNYADAN

Öğrencilere bireysel motivasyon eğitimi verildi

Diyarbakır'ın Yenişehir Belediyesince sınavlara hazırlanan öğrencilerin moral ve motivasyonunu artırmak için seminer düzenlendi.

Öğrencilere bireysel motivasyon eğitimi verildi
10-09-2023 16:29
10-09-2023 16:30
BATMAN
Google News

Yenişehir Belediyesince, Yenişehir Edebiyat Parkında uzman psikolog Özge Aycan tarafından sınavlara hazırlanan öğrencilerin moral ve motivasyonunu artırmak için seminer verildi.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci, "Kütüphanemizde bulunan gençlerimiz öncelikle başarılı olacaklarına inanmalı, onların motivasyonunu düşüren, inançlarını zedeleyen düşüncelerden uzak durup hedeflerine odaklanmalılar. Sınava hazırlanan öğrencilere başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Aycan da şunları kaydetti: "Yaşam mücadelesi verirken bir çok anlamda sorunlar ile mücadelemiz başlar. Sınava hazırlanırken bireylerin motivasyonlarını yüksek tutmalarını önermekteyiz. Öncelikle hedeflerini belirleyip belirlenen hedef doğrultusunda ilerlemek emeklerimizin karşılığını almamızdaki en büyük etkenlerden biridir. Ruhsal ve bedensel bağışıklığımız için doğru beslenme ve uyku düzenimize dikkat edelim. Mümkün olduğu kadar yürüyüş, egzersiz yapmalı ve doğa ile baş başa kalmalıyız. Ayrıca müzik dinlemeye de vakit ayırmalıyız. En önemlisi de hedeflerimize ulaşmaktan asla vazgeçmeyelim." (AA)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
BATMAN'IN SİZCE EN ÖNEMLİ SORUNU NEDİR?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
23 Nisan 2024 e-gazete