TÜRKİYE VE DÜNYADAN

Özbek'ten Süper Kupa açıklaması

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe'nin Turkcell Süper Kupa maçına 19 yaş altı takımıyla çıkacağını açıklamasıyla ilgili olarak, "Pazar günkü maçta inşallah aklıselim galip gelir. Neticede Cumhuriyet'in 100. yılının Süper Kupası. Tarih bunu yazacaktır." dedi.

Özbek'ten Süper Kupa açıklaması
06-04-2024 06:39
05-04-2024 20:40
Google News

Depremden etkilenen bölgeleri ziyaret etmek için Turkcell Süper Kupa maçına ev sahipliği yapacak Şanlıurfa'ya bir gün erken geldiğini belirten Özbek, kaldıkları otelin önünde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Galatasaray olarak deprem bölgelerine yoğun bir ilgilerinin olduğunu, geride kalan hafta da Kahramanmaraş'ta depremden etkilenen vatandaşlarla birlikte iftar yaptıklarını vurgulayan Özbek, bölgenin morale ihtiyacı olduğunun altını çizdi.

Bu manada Süper Kupa maçında bölge halkına dokunmak istediklerini dile getiren Özbek, "Pazar günü oynanacak maçın Şanlıurfa'ya alınmasının sebebi de buydu. Maç gelirinin tamamının depremden etkilenen vatandaşlar için verilmesi planlanmıştı. Bir de Şanlıurfa'nın Fenerbahçe-Galatasaray derbisini seyretmesi gibi bir amacımız vardı. Bu takımlar, bu bölgeye çok fazla gelmiyorlar. Bu derbiyi izlemelerini çok arzu ediyoruz. Burada büyük bir Galatasaray kitlesi var. Bizim futbolcularımız da bu çocukları görsün, bu çocuklar da bu maçı izlesin istiyoruz. Pazar günkü maçta inşallah aklıselim galip gelir. Neticede Cumhuriyet'in 100. yılının Süper Kupası. Tarih bunu yazacaktır." açıklamasını yaptı. (AA)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ERKEN SEÇİM OLSUN MU?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
22 Temmuz 2024 e-gazete