TÜRKİYE VE DÜNYADAN

PC’lere WiFi 6 ve Bluetooth 5.2 Dopingi

TP-Link, hem WiFi 6 hem Bluetooth 5.2 özelliklerine sahip yeni bir PCIe adaptörü satışa sundu. Archer TX55E, PC’leri yeni nesil teknolojilere taşıyor.

PC’lere WiFi 6 ve Bluetooth 5.2 Dopingi
20-09-2023 09:43
20-09-2023 09:44
BATMAN
Google News

19 Eylül 2023 –PC’sinin WiFi kartından memnun olmayan ve yeni nesil WiFi teknolojilerine geçmek isteyenler, USB’den bağlanan WiFi adaptörler ya da kasaya monte edilen PCIe kartlar ile sorunlarını çözüyor. Ağ konusunda geniş ürün yelpazesiyle her ihtiyaca çözüm sunan TP-Link®, PC’leri yeni nesil teknolojilere taşıyan yeni bir ağ adaptörünü satışa sundu. Bir PCIe kart olan Archer TX55E, hem WiFi 6 hem de Bluetooth 5.2 teknolojilerine sahip.

PC’lere doping etkisi yapan TP-Link’in yeni adaptörü WiFi 6 teknolojisinin sağladığı yüksek WiFi hızı, daha geniş kapsama alanı gibi avantajlarla WiFi bağlantı performansını ciddi oranda artırıyor. Kullanıcıların online oyun, film izleme ya da canlı video sohbet keyfi artıyor; online oyunlarda bağlantı kaynaklı başarısızlıklar son buluyor.

Çift bant desteğiyle 5 GHz bandında 2.5 Gbps olmak üzere toplamda 3000 Mbps kablosuz hızlara ulaşabilen ürün, WiFi 6’nın sağladığı 1024-QAM, 160 MHz bant genişliği gibi teknolojiler sayesinde WiFi 5’e (AC) göre PC’lerin performansını 3 kattan fazla artırıyor. Gecikme süresini yüzde 75 azaltan OFDMA teknolojisi sayesinde de gerçek zamanlı online oyunların keyfi çıkarılabiliyor.

Archer TX55E üzerinde iki adet yüksek kazançlı anten yer alıyor. 360 derece dönebilen bu hareketli antenler sayesinde WiFi kapsama alanı çok daha genişliyor ve PC’lerin bağlantı performansı yüksek oluyor.

BLUETOOTH 5.2 KEYFİ…

Archer TX55E PCIe adaptör, sadece WiFi bağlantısında yüksek hızlar sunmuyor. Bluetooth ile PC’ye bağlanan oyun kumandası, kulaklık, klavye gibi cihazlar da yüksek hızda bağlanabiliyor. Bluetooth 4.2’yegöre hızı 2, kapsama alanını 4 kat artıran Bluetooth 5.2 teknolojisiyle PC’ler donatılmış oluyor.

TP-Link’in yeni PCIe kartı güvenliği de ihmal etmiyor. En yeni ağ güvenlik standardı olan WPA3 destekli olan ürün, daha güvenli ve bireyselleşmiş şifreleme sağlıyor ve ağ güvenliğini dışarıdan gelecek saldırılara karşı çok daha güçlü koruyor. Sıcak ortamlarda dahi performansı düşmeyecek şekilde tasarlanan ve özel bir soğutucuya sahip olan ürün, oksidasyona karşı da dayanıklı.

Archer TX55E 1,509 TL (KDV dahil) fiyatla Türkiye’de satışa sunuldu. (Haber Merkezi)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
BATMANLILAR YEREL SEÇİMDE KİME OY VERECEK?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
7 Aralık 2023 e-gazete