SABRİ ÖZDEMİR SERBEST BIRAKILDI

GÜNDEM
28-05-2021 10:09   Güncelleme : 28-05-2021 12:58
Google News

PKK şehir yapılanmasına yönelik 5 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 16 kişi tutuklandı, aralarında görevden uzaklaştırılan Batman Belediye Başkanı Sabri Özdemir’in de bulunduğu 15 kişi ise serbest bırakıldı.

SABRİ ÖZDEMİR SERBEST BIRAKILDI

5 İLDE EŞZAMANLI OPERASYON DÜZENLENMİŞTİ

Diyarbakır merkezli 5 ilde PKK'nın şehir yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan 31 şüpheliden, HDP’nin il ve ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 16'sı tutuklandı.

SABRİ ÖZDEMİR SERBEST BIRAKILDI

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, 34 kişi hakkında arama kararı çıkarıldı. Emniyet Müdürlüğü Ekiplerince 24 Mayıs'ta Diyarbakır merkez ile Kulp ve Silvan ilçeleri, İstanbul, Batman, Antalya ve Tunceli'de belirlenen adreslere eşzamanlı operasyon düzenlendi, 31 şüpheli gözaltına alındı. Sevk edildikleri adliyede mahkemeye çıkarılan şüphelilerden, HDP'nin bazı il ve ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 16'sı tutuklandı. Batman Belediye Eski Başkanı Sabri Özdemir ve HDP Diyarbakır Eski İl Başkanı Cabbar Leygara'nın da aralarında olduğu 15 kişi, adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.