TEKNOLOJİ

Sponsor bulunmazsa TEKNOFEST’e katılamayacaklar

Batman Salih Günaydın Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri ve Fizik Öğretmeni Bilal Baran tarafından hazırlanan Pars Batman Silah İnci Elektrikli Aracı, TEKNOFEST finallerine gidebilmek için sponsor arıyor.

Sponsor bulunmazsa TEKNOFEST’e katılamayacaklar
24-06-2022 14:40
25-06-2022 15:02
Google News

ARACI YÜZDE 65’İ TAMAMLANDI

TEKNOFEST ve TÜBİTAK iş birliğinde liseler arasında düzenlenen elektrikli araç projesi finallere kalan 41 projeden biri oldu. Finallere kalan Batman'ın gururu elektrikli aracın yapımına yaklaşık 2 ay önce başlandı. TÜBİTAK tarafından gönderilen 30 bin lira ve Batman Valiliğinin desteği ile aracın yüzde 65'i tamamlanmasına rağmen ödeneğin yeterli olmaması nedeniyle Batman'ın yerli elektrikli aracı Pars Batman, TEKNOFEST finaline gidemiyor.

Batman Salih Günaydın Anadolu İmam Hatip Lisesi Fizik Öğretmeni ve Proje Sorumlusu Bilal Baran, TEKNOFEST ve TÜBİTAK iş birliği ile düzenlenen liseler arası elektrikli araba kategorisinde kabul edilen 41 projeden biri ayrıca imam hatip liseleri arasında da 4 projeden biri olduklarını söyledi. Hem Batman'ı hem bölgeyi gururlandıran bir projeye imza attıklarını belirten Baran, elektrikli aracın yüzde 65'ini tamamladıklarını aktardı. TÜBİTAK'tan gönderilen 30 liralık ödenek ve Batman Valiliği'nin desteği ile projeyi bu aşamaya getirdiklerini kaydeden Baran, aracın tamamlanması için ek ödeneğe ihtiyaç duyduklarını bunun için de hayırsever iş insanlarından sponsorluk beklediklerini vurguladı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?