GÜNDEM

TGK, mesleki sorunların çözümü için start verdi

Türkiye’nin en üst çatı basın meslek kuruluşu olan ve 9 gazeteciler federasyonu ile 86 gazeteciler cemiyetinin üye olduğu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun 4. Olağan Genel Kurul Toplantısında seçilen yeni yönetim kurulu, mesleki sorunların çözümü için çalışma başlattı.

TGK, mesleki sorunların çözümü için start verdi
27-05-2024 09:45
27-05-2024 09:49
BATMAN
Google News

‘“TGK basının sorunları ve çözüm önerileri” raporunun öncelikle güncellenmesine karar verilen ilk yönetim kurulu toplantısında, raporun başta siyasi parti genel başkanları olmak üzere medya sektörü ile ilgili tüm kurum ve kuruluşlara ulaştırılarak Türkiye gündemine getirilmesi kararlaştırıldı.

Basın özgürlüğünden ekonomik sorunlara, medya çalışanlarının özlük haklarından basın meslek yasası eksikliğine kadar sektörde yaşanan tüm sorunların çözümü için çalışma başlatılması kararlaştırılan toplantıda, görev dağılımı da yapıldı.

Genel Kurul’da oy birliği ile Genel Başkanlığa seçilen Nuri Kolaylı başkanlığındaki TGK yönetim kurulu toplantısında Genel Başkan Vekilliğine Sefa Özdemir getirildi. Genel Sekreterliğe Ergun Ata, Mali Sekreterliğe Ersen Küçük, Genel Başkan Yardımcılıklarına da Cem Kaytan, Erdoğan Erişen, Feridun Fazıl Özsoy, Gaye Coşkun, O. Hakan Kiracı, Mehmet Çelik ve Mehmet Ergün seçildi. Ali Cihangir, Ali Filizkan, Atilla Durak, Derya Sarılarlı, Ercan Atay, İdris Taş, Osman Koca ve Vahap Güner yönetim kurulu üyesi olarak görev aldılar.

TGK Genel Koordinatörlüğüne Sinan Tunç, TGK Dış İlişkiler Genel Koordinatörlüğüne de Mevlüt Yeni seçilirken, TGK Yönetim Kurulu yedek üyeleri şu isimlerden oluştu; Abdullah Alpağ, Cengiz Selci, Deniz Başlı, İhsan Uluözlü, Müjdat Çetin, Nihat Mazmanoğlu, Osman Nuri Boyacı ve Ümit Özmen. TGK Denetleme Kurulu Arif Kurt, Halis Olcay ve Seda Köktener’den oluşurken, Denetleme Kurulu yedek üyeliklerine Bilal Bölükbaşı, Hande Nur Uysal ve İlyas Bayraktar seçildi. (Haber Merkezi)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
BATMAN'IN SİZCE EN ÖNEMLİ SORUNU NEDİR?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
13 Haziran 2024 e-gazete