EĞİTİM

Üniversite, Milli Eğitim’le anlaştı

Batman Üniversitesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Öğrenciler Akademisyenlerle Buluşuyor Projesinin protokolü imzalandı.

Üniversite, Milli Eğitim’le anlaştı
20-09-2022 16:45
20-09-2022 16:49
BATMAN
Google News

Vali Konağında düzenlenen imza törenine, Vali Ekrem Canalp, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve akademisyenler katıldı. Vali Canalp, projenin daha önce Edirne'de uygulandığını, Batman Üniversitesi tarafından geçen yıl benzer bir proje yapıldığını belirterek, yeni proje ile daha fazla öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Rektör Demir de “Bu evlatlarımıza biz ulaştıkça, her birinin eline bir kalem ve kitap verdikçe inanın marjinal gruplara kaymayacak. Üniversite sınavına daha iyi hazırlanacak, KPSS'ye dört elle sarılacak. Çünkü karşısında canlı bir örnek görecek” dedi.

VALİ VE REKTÖR, PROTOKOLÜ İMZALADI.

Proje kapsamında 48 akademisyen 2022–2023 eğitim öğretim yılı sonuna kadar ortaokul ve lise öğrencileri ile bir araya gelecek. Proje ile Batman Üniversitesinde görevli akademisyenlerin ders kazanımlarına yönelik akademik bilgilerinin paylaşımı, öğrencilere rehberlik edilerek rol modellerin tanıtılması, tecrübelerin öğrencilerle paylaşılarak öğrencilerde farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
27 Eylül 2023 e-gazete