GÜNDEM

Üniversite, yeni protokole imza attı

Batman Üniversitesi, Türkiye Ulusal Ajansı, Dicle Üniversitesi ve Mardin Artuklu Üniversitesinin de paydaş olduğu Erasmus Yükseköğretim Arkeoloji Hareketlilik Konsorsiyumu Akreditasyonu Protokolünü imzaladı.

Üniversite, yeni protokole imza attı
30-06-2022 09:00
30-06-2022 09:50
BATMAN
Google News

İŞBİRLİĞİ KURULACAK

Dicle Üniversitesi 15 Temmuz Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen imza törenine, Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı İlker Astarcı, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç,  Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve Batman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin Sezgin katıldı. Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı İlker Astarcı, imzalanan protokolün yanı sıra ajansın faaliyet alanları ve işleyişi hakkında da bilgi verdi. Yükseköğretim alanında bölgesel iş birliklerini önemsediklerini ifade eden ve bu türden projelerin kurumlar arasında güçlü bir sinerji oluşturma kapasitesine sahip olduğuna dikkat çeken Astarcı, konsorsiyumun taraflar için hayırlara vesile olmasını diledi.

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, bu önemli projede Türkiye Ulusal Ajansı ve bölge üniversiteleri ile ortak çalışmalar yapacak olmaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
22 Eylül 2023 e-gazete