GÜNDEM

Yeni kooperatifin temeli atıldı

Organize Sanayi Bölgesi karşısında 220 dönümlük arazide temeli atılan kooperatif tamamlandığında, şehir içi trafik rahatlatacak, 170 iş yeri ise üretim ve istihdama katkı sunacak.

Yeni kooperatifin temeli atıldı
19-04-2024 14:44
19-04-2024 14:45
BATMAN
Google News

BAŞARI HİKAYESİ…

Törende konuşan AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu “Kendi yağıyla kavrulan, yatırımını kendi yapan ve sorunlarını çözen bu kooperatif Batman'ın vizyonunu da gösteriyor. Arsanın satın alınması, projenin oluşturulması, kooperatifin kurulması ve süratle işe başlanılması bir başarı hikâyesidir.  2025'de faaliyete geçmesi hedeflenen bu kooperatifin açılışını da hep birlikte yapacağız” dedi.

BATMANDA SATIŞ VE PAZARLAMA AĞINI OLUŞTURMALIYIZ

Üreten bir kent istediklerini ifade eden Nasıroğlu “Bu kentin kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayacak bir mekanizma oluşmasını istiyoruz. Sadece binaları inşa etmek ve fabrikaları kurmakla olmaz. Batman'da satış pazarlama ağı da olmalı. Batman'da Gıda OSB'nin hazırlıklarını yapıyoruz. Biz fabrikaları kuracağız ama ürettiğimiz ürünlerin Türkiye'ye satışını da yapmalıyız. Siz dünyanın en güzel ürününü bile üretseniz satışını yapamadıktan sonra bir anlam ifade etmez. Dolayısıyla pazarlama ve lojistiğin önemi var. Batman'da bu enerji var. İnanıyorum ki gelecekte Batman'ın ürünleri Türkiye'nin dört bir tarafında olacak” dedi. Konuşmaların ardından Milletvekili Ferhat Nasıroğlu ve Vali Ekrem Canalp, temel atma butonuna bastı. (Müslüm Ayaz/Batman Sonsöz Gazetesi)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
BATMAN'IN SİZCE EN ÖNEMLİ SORUNU NEDİR?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
25 Mayıs 2024 e-gazete