GÜNDEM

Yeni projenin lansmanı yapıldı; Türkiye’de tek örnek…

Batman Belediyesi tarafından Tilmerç Mahallesinde yapılacak olan ve Batman'daki sivil toplum kuruluşlarını bir çatı altında toplayacak olan Sivil Toplum Merkezi (STM)’nin lansmanı yapıldı.

12-02-2024 17:22
12-02-2024 17:24
BATMAN
Google News

15 bin 400 metrekare alanda yapılacak olan 4 bin 200 metrekarelik binada muhtarlar konağı,  amatör spor kulüpleri, Şehit ve gazi dernekleri, sivil toplum Kuruluşları, devlet konukevi ve dernekler yer alacak. Peyzajı yapılacak olan komplekste halı saha, basketbol, tenis kortu, yürüyüş, oturma ve dinlenme alanları da yer alacak. Projenin lansmanına, Vali Ekrem Canalp, Batman AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Batman Belediyesi başkan yardımcıları, kurum müdürleri, belediye birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

TÜRKİYE’DE TEK ÖRNEK

Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp “Batman Sivil Toplum Merkezi Türkiye’de tek örnektir. Burası sivil toplum kuruluşları olarak aklınıza gelebilecek olan bütün sektörlerin mekânı olacak, merkezi ve karargâhı olacak burası. Bütün işleyiş modellemesini yerel yönetimlerimiz yapacak. Toplam inşaat alanımız 4 bin 200 metrekaredir. Parsel alanı ise 15 bin 400 metrekare. 70 araçlık bir otoparkımız olacak. Çok amaçlı basketbol sahası, voleybol sahası, 1 adet çim sahamız, 1 tenis kortu olacak. 470 adet büyük ağaçlarla burayı yeşillendireceğiz. En az 800 metrekarelik çim alanı, oturma alanı, engelsiz fitnes alanı, parklar, kamelyalar olacak. Buraya Batman'daki bürokratlarımız, il ve ilçe müdürlerimiz, şube müdürlerimiz de gelecek. Yer tahsisi yaparken sadece merkezdeki sivil toplum kuruluşlarımızı değil, ilçelerimizdeki sivil toplum kuruluşlarımızı da düşüneceğiz, onlara da hizmet vereceğiz. İşte burası büyükşehir konseptidir. Yani sadece Batman'ın şehir merkezini değil, diğer ilçeleri de düşünen, mezraları, beldeleri de düşünen, her şeyi bir ve bütün olarak düşünen konsept, büyükşehir konseptidir” dedi.


HABER: Hatice Türkan

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Adsız
Adsız 2 hafta önce
Ne varsa tılmerc mahallesine yapılıyor. Neden başka mahallelere yapılmıyor?
ANKET TÜMÜ
31 Mart Yerel Seçimlerde hangi partiye oy vereceksiniz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
27 Şubat 2024 e-gazete