GÜNDEM

Batman Belediyesi özel ekip kurdu

Batman Belediyesi, uzun yıllar önce yeraltına döşenen fakat işlevselliğini yitiren altyapıdan kaynaklanan su kaybını önlemek amacıyla tarama çalışmalarına başladı.

Batman Belediyesi özel ekip kurdu
25-09-2023 16:09
25-09-2023 15:16
BATMAN

ÖZEL EKİP OLUŞTURULDU

Batman Belediyesi “850 bin nüfusa yetebilecek kadar su arz ediliyor ancak 470 bin nüfusa yetebilecek suda azalma yaşanıyor. Bunun çözümü için özel ekip ve ekipmanlarımız hazır” dedi. Batman’ın en eski, asbestli boruların döşendiği alanlarda su kaybının büyük miktarda olduğunu ifade eden Batman Belediyesi Su ve Kanalizasyon (BASKİ) Müdürlüğü, kayıp su kaçakları için bu konuda deneyimli özel bir şirketle görüşme yapıldığını belirtti.

ÖZEL CİHAZLA TESPİT YAPILIYOR

Yıllar önce yeraltına döşenen ve işlevselliğini yitiren ve su sızdıran borulardan dolayı kayıp kaçak su tespitinin yer üstünden mümkün olmadığını dile getiren BASKİ Yetkilileri “Özel ekip, ekipmanlarla ve özel cihazlarla yeraltında bulunan kayıp su kaçaklarını tespit etmeye başladık. Bu çalışmayla her mahallemizdeki sokakları santim santim gezerek su kayıplarının olup olmadığını tespit edeceğiz. Ar-Ge çalışmalarının ardından büyükten küçüğe sıralayarak yeraltındaki büyük kayıplara neden olan boruların değiştirilmesi ile kayıp su kaçağımızı büyük oranda azaltmayı hedefliyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SOSYAL MEDYA