TÜRKİYE VE DÜNYADAN

DEPSAŞ Enerji'den 11 madalyalık zafer!

DEPSAŞ Enerji Spor Kulübü sporcuları, İstanbul'da düzenlenen Turkish Open WAKO Dünya Kupası'nda toplam 11 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Kulüp sporcularından Emrah Yaşar, 91 kg full contact dalında, Yakut Yılmaz 63 kg kick light dalında, Soner Dilmaç ise 81 kg low kick ve 81 kg K-1 dallarında, altın madalyanın sahibi oldu.

DEPSAŞ Enerji'den 11 madalyalık zafer!
21-05-2024 10:22

DEPSAŞ Enerji Spor Kulübü, 15-19 Mayıs tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Turkish Open WAKO Dünya Kupası'nda önemli başarılara imza attı. Kulüp sporcuları, gösterdikleri üstün performans ile turnuvadan toplam 11 madalya ile döndü.

3 sporcudan 4 altın madalya

Turnuvada Emrah Yaşar, full contact 91 kg'da altın madalya kazanarak zirveye oturdu. Soner Dilmaç, 81 kg’de hem low kick hem de K-1 branşlarında birinci olarak çifte şampiyonluk yaşadı. Ayrıca Yakut Yılmaz, kick light 63 kg'da altın madalya ile dikkat çekti.

Ersayar, Burgu ve Yakut’tan gümüş madalya

Gümüş madalyalar ise 54 kg’da mücadele eden Bedirhan Ersayar ve 57 kg’da müsabakalara çıkan Maşuk Burgu tarafından full contact branşında geldi. K-1 rules dalında ise 57 kg’da Sidar Yakut, gümüş madalyanın sahibi oldu.

Kulüp, toplam 11 madalya kazandı

Bronz madalyalar, 67 kg’da low kick branşında Mehmet Eriş ve 54 kg’da K-1 branşında İbrahim Halil Cedi tarafından kazanıldı. Ayrıca, point fighting branşında Yusuf Mahmut Usta ve Haktan Doğru, bronz madalya ile dikkat çekti. Kulüp, turnuvada toplamda 11 madalya kazandı.

“Disiplin başarıyı getiriyor”

Turkish Open WAKO Dünya Kupası'ndaki başarılara ilişkin açıklamalarda bulunan DEPSAŞ Enerji Spor Kulübü Sportif Direktörü Mehmet İpek, “Sporcularımızın elde ettiği başarılar, sadece fiziksel yeteneklerinin değil, aynı zamanda kararlılık ve disiplinlerinin de bir göstergesi. Disiplin başarıyı getiriyor. Başarı ise sporcularımız için motivasyon, bizler için gurur sağlıyor. Bu vesileyle sporcularımızı, ailelerini ve hocalarını bir kez daha kutluyorum.” dedi. (Bülten)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SOSYAL MEDYA