Lütfen bekleyin..

"yaz" hakkında yazılar

Her şehrin simgeleri vardır.Bazen bir cami, bazen bir sinema salonu, bazen bir okul binası, bir simge…Rastlarsınız böyle yapılara…O simgeler, o şehrin tarihinin canlı tanıklarıdır. O şehrin..
Uçak biletlerinden bahsediyorum. Batmanlılar olarak pahalı uçuyoruz. Haftalardır gündeme gelen bir konu ama halen çözüme kavuşmuş değil. Diyarbakır’a göre daha paha..
Batman’da büyük ve küçük, 100’e yakın sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluş bulunmaktadır.Ancak buna rağmen hastalara yeteri kadar cevap olamıyorlar.Hangi özel kamu has..
Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan, sonunda kovboy Trump ile adeta düello yapacak duruma geldi.Defalarca “dansöz ABD” tabirini yazılarımda kullanmıştım.Ancak utanç da duymuyor değildim bu ..
Gazetemizin Yazarlarından Sedat Eriş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletilmek üzere kaleme aldığı ve 16 Nisan Halk Oylamasının sonuçlarını irdelediği “Referandumun Sonuç Ha..
Gelişmekte olan toplumlarda madde ve kapital en ön plandadır.Herkes bir şekilde çok kısa sürede köşeyi dönmek, paralı olmak ve lüks yaşamak, takılmak ister.Legal yollarla da bu gay..
Peşinen söyleyeyim bu yazıyı Petrolspor’un son 3 yıldır hiçbir maçını izlememiş biri olarak yazıyorum.Oysa 2012 yılına kadar Batman’da yapılan hiçbir profesyonel futbol maç..
Batmanlılar olarak ilk kez bizlere, sağlık hizmetleri ile ilgili fikrimiz soruldu.Sağlık Bakanlığı ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin ortaklaşa düzenlemiş oldukları “Türkiye’de Vatandaşlar..
Petrol, dünya siyasetine yön veren en önemli faktörlerden biridir.Ekonomi, strateji ve savaş bilimlerinin en belirleyici etkeni konumundadır.Yakın zamandaki bütün büyük sav..
İçinde bulunduğumuz çağa “çakallar devri” dersem abartmış olur muyum?Süper güçler (!), yahut uygar (!) Devletler, insan hakları, çocuk hakları gibi laf edebiya..
Okula yeni başlayan çocuklara öğretmenlerin ilk verdiği temel eğitimlerden biri “temizlik ve hijyen eğitimidir ”Bu kapsamda öğretmenler, öğrencilerine “sevgili öğrenciler ..
Yaşadığımız bu olağanüstü dönem, çok hassas geçiş dönemidir.Bu tür durumlar yaşamda karşılaşabileceğimiz en kırılgan durumlardır.Hata, hatalara…Hatalar ise bü..
ABD Başkanlık seçimleri nihayet sonuçlandı.Tüm dünya, ABD seçimlerini kimin kazanacağını merak ediyordu.Özellikle medya, seçim kendi ülkelerinde yapılıyormuş gibi t..
Yıl içinde özel hafta ve günlerimiz var. Bazen bir basın açıklaması bazen de 2 saatlik etkinlik ile kutlar, sonraki yıl aynı tarihe kadar arşivleriz!Ülke olarak böyle bir huya sahibi..
Tamam, anlaşıldı: FETÖ terör örgütüyle mutlaka uğraşılmalı, her kurumdan mutlaka temizlenmeli, yargılanmalılar zira çok büyük tahribat ve zararlar verdiler.Bu darbe girişimi ..
Batman Sonsöz Gazetesinin sevgili okurları, bugüne değin hep siyasi ve ülkenin toplumsal gündemini oluşturan konularla alakalı sizlere hitap ettim.Bugün değişik bir konuyu, hepimizin yaşamını..
Uzun kış akşamlarına elçilik eden meyvelerden bahsedelim.Meyveler; folik asit, C, A, E, K, B2 vitaminleri; potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir gibi mineralleri; lutein, beta karoten gibi antioksidanları i&cce..
Kafaya takmışlar, “Esentepe’ye görkemli bir cami yapmak istiyoruz” diyorlar.Görkemi kalbinde, gönlünde, erdeminde bulamayanlar “inadım inat” diyor, içimde yeşe..
2016 15 Temmuz FETÖ şeytanının yapıp başaramadığı darbe girişiminin ardından, artçı depremler eğitimde, ekonomide, TSK’da, hukukta halen minik sarsıntılarla devam ediyor.Özellikle de ekonomide...
Muş, Batmanın komşu illerinden biri olmasına rağmen, ancak Bitlis üzeri ulaşım sağlanabiliniyor.Çünkü iki ilin arasında bulunan 2 bin 900 metre yüksekliğindeki Mereto Dağı, araçlara ..
Son yılların sosyal medyadaki iki dev şirketi Facebook-Twitter arasındaki mücadele gittikçe ivme kazanmaya başladı.Facebook-Twitter adlı iki sosyal medya ile ilgili dünyada çok sayıda iddia di..
Berber ve kahvehaneler gündemdeki birçok konunun konuşulduğu, tartışıldığı, yorumlandığı mekânların başında geliyor. Spordan siyasete, ticaretten aşka, dedikodudan iftiraya her çeşit konu var!..
Yeşilay, 5 Mart 1920 tarihinde merkezi İstanbul’da olmak üzere “Hilâl-i Ahdar” adıyla kurulmuştur.Yeşilay; sigara, alkollü içkiler, uyuşturucu maddeler, kumar ve teknoloji bağ..
 “Toplum Yararına Çalışma Projesi” kısa adı “TYÇP”, halk arasında ise “İŞKUR elemanları” olarak bilinen işçi alımları, şehrimizde ciddi tartışma konusudur...

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=