YAŞAM

Sel mağdurları, yaşadıklarını anlattı

Batman'da meydana gelen selden etkilenen vatandaşlar, yaşadıklarını anlattı.

Sel mağdurları, yaşadıklarını anlattı
23-11-2023 14:25
23-11-2023 14:01
BATMAN
Google News

Batman'da 20 Kasım'da etkili olan sağanak sonucu ev ve iş yerini su basan vatandaşlar, devletin ilgili kurumlarının da desteğiyle temizlik çalışması yürütüyor. Seyitler Mahallesi'nde oturan ve selden etkilenen vatandaşlardan İlyas Sebuktekin, yağmur başladığında evde ailesiyle birlikte oturduğunu, sel suyunun gelmesiyle apar topar evden çıkmaya çalıştıklarını belirtirken “Suyun geldiğini görünce eşimle çocukları aldık ve evden çıkmaya çalıştık. Kapıya çıktığımız zaman sular iyice yükselmişti. Güçlükle evden çıkabildik. Daha sonra el birliğiyle komşularımıza yardım ettik” dedi.

BODRUMDA 2 METRE SU BİRİKTİ

Halil Rüzgar da anne ve babasının Seyitler Mahallesi'nde bodrum katta yaşadığını, AFAD ile meteorolojinin sel uyarısının ardından evde kalmadıklarını belirterek “AFAD ve meteorolojinin uyarıları üzerine annem ve babam evden çıktı. Sağanakta evlerini 2 metre su bastı. Şu anda evi temizliyoruz” dedi.

Seyitler Mahallesi'nde oturan Adnan Keskin ise etkili olan sağanaktan sonra bir anda evi su bastığını anımsatırken “Bodrum kat ve giriş katı su bastı. Arabamın da yerinde olmadığını fark ettim. Sabah olunca arabamın 500 metre sürüklenerek bir aydınlatma direğine çarptığını gördüm. Arabamı vinç yardımıyla bulunduğu yerden kaldırmaya çalışıyoruz” dedi. (AA)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
31 Mart Yerel Seçimlerde hangi partiye oy vereceksiniz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
26 Şubat 2024 e-gazete