USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

160 BİN LİRAYI KİM YEDİ?

160 BİN LİRAYI KİM YEDİ?
11-07-2021
Google News

Batman’ın önde gelen sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek oluşturmuş olduğu Düşünce ve İnanç Özgürlüğü platformu, “Filistinli kardeşine sahip çık” diyerek bir yardım kampanyası başlattı.

İsrail’in son saldırılarında adeta harabeye dönen Gazze’nin yaralarının sarılması için tüm Batmanlılar, kampanyaya destek vermeye davet edildi.

Biletler basılıp dağıtıldı.

Kermes yapıldı.

Kurumlar ziyaret edildi.

Toplanan ilk meblağ olan 160 bin TL, geçtiğimiz hafta bir basın açıklaması ile Filistin’e gönderildi.

Doğal olarak bu konu, medyaya haber olarak düştü.

Haber düşünce de bazı çevrelerin çenesi düştü. Seviye o kadar düştü ki bunu burada yazmak bile zül olur.

Kimisi vay efendim, burada hiç fakir yok mu diyor.

Diğeri kendi fakirin varken oraya para göndermek günah değil mi diyor.

Diğer biri kim bilir siz bu parayı toplarken cebinize ne kadar doldurdunuz diyor.

Başka biri, vay efendim bir elin verdiğini diğer elin duymaması gerekir diyor.

Diğer biri, bunlar, hep reklam için böyle çıkıyorlar, diyor...

Yorumu yapanların neredeyse tümünün profillerine baktım.

Aynı zihniyetin çocukları ve o çocukları üzdüğümüz için üzgün değiliz.

Çünkü bunlar, doğru olan her şeyin karşısında dururlar.

Burada da karşı durduklarına göre, biz doğru yoldayız, demektir.

Yine de arada iyi niyetli arkadaşlar olabilme ihtimaline karşı sorulan sorulara cevap vereyim(Platformun dönem sözcüsü sıfatıyla).

Birincisi, bu bir reklam kampanyası değil. Verilen yardımlarda, bizim verdiğimiz yardımlar değil.

Vatandaş verdiği yardımın nereye gittiğini görmek ister.

Bunun için de bunun ilan edilmesi gerekir.

Bu ilanla birlikte başka insanlarında bu işe dahil olmaları sağlanır.

Yani amaç reklam veya hava değil millete paralarının nereye gittiğinin ilanı ve yeni kişilerin buna katkı sunmasının önünün açılmasıdır.

Kendi fakirlerimiz eleştirisine gelince.

Tabi ki öncelik bizim fakirlerimiz.

Bünyemizde bulunan 33 kuruluşun her biri ayrı ayrı yardımlarda bulunuyor.

Sadece İHH aylık 75 bin lirayı yetimlere dağıtıyor.

Bunun yanında ayni yardımlar da var.

Kızılay var, Özgür der var, Bey der var, İlim Yayma var, Önder var, Memur Sen var, Anadolu Gençlik var...

Tüm Stkların Batmanlı fakirlere dağıttığı aylık yardımların miktarı 160 binin çok üzerinde. Hatta birkaç katı diyebiliriz.

Ama cebindeki sigaranın parasını bir fakire ver desen, 3 metre yerden zıplayacak zevat, boş boş konuşuyor!

Rahatsızlığın temelini biliyoruz. Filistinlilerin Arap ve Müslüman olmaları. İnanın yardımları Yahudi Kürtlere ya da Yezidilere göndersek bu eleştirilerin hiçbiri olmazdı.

Beyin ölümü çoktan gerçekleşmiş bu zevata laf anlatmanın hiçbir anlamı yok.

Biz insanız ve insan olan herkese destek oluruz.

Bunun yanında, bunlar Müslüman ise ve zulme uğramışsa, üstüne birde bizim kutsalımızı korumak için savaşıyorsa, kusura bakmayın, biz onlar için elimizden gelen her şeyi yaparız.

Sizde klavye kahramanlığı yapacağınıza bir aylık sigara paranızı, mağdur insanlara gönderin, Küba olur, Ermenistan olur, başka bir yer olur. Ama sizin deyiminizle, önce kendi komşunuz ve akrabanız olursa daha iyi olur.

Hiç para vermeden, para verenlere, parayı alıp gönderenlere, laf edenlere, tek bir laf söylerim hoşt....

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİZİM DAĞLAR NİYE YANMADI? BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR