USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ!

YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ!
25-07-2021
Google News

Bugün ülkemizden sansürün kaldırılışının 113. yıl dönümüymüş, mış, mış, mış...

Ülkemizde sansür, yasalar ve yönetmeliklerle yapılmıyor ki!

Güç kimin elindeyse, boruyu o öttürmek ister. Canıyla, malıyla, kimliğiyle tehdit eder, şantaj yapar, taş atar...

Yasalar, yalan haber yapanları bağlar ki onları da çok bağladığı söylenemez!

Dürüst gazetecilik yapan adam, yasadan korkmaz. Yalan yoksa, hakaret yoksa, iftira yoksa, yasanın neyinden korkacaksın. Korkacaksan, yasa dışı müdahalelerden korkacaksın.

Kim bu yasa dışı müdahaleler de bulunanlar?

Bazen yasayı koyanlar, bazen yasayı koruyanlar, bazen yasayı uygulayanlar, bazen de yasa dışı kişi ve örgütler.

Yazın demek kolay!

Bunlar o kadar ahlaki zaaf içerisindeler ki direk ekmeğini kesiyorlar. Ekmeğinin onlara bağlı olması gerekmiyor. İlişkilerini kullanıp, ekmeğin neredeyse oraya gidiyorlar. Sizi değil, onu tehdit ediyorlar, rüşvet veriyor, ya da şantaj yapıyorlar...

Bunlar kim mi?

Yazılamayanlara bakarsanız, bunların kim olduğunu görürsünüz.

Gazeteler cesur olsun, kimseden korkmasın, her doğruyu yazsın demek kolay. Bunu diyenlere 1 gazete aboneliği yap diyorsun, gerek yok diyor. İyi de vatandaş para vermezse, bu gazete nasıl basacak, nasıl özgür olacak, nasıl bağımsız ve cesur olacak.

Parayı devletten, kurumdan, iş adamından veya başka yerden alan gazetenin bağımsız olma şansı var mı?

Halk gazeteciliği istiyorsanız, halk olarak gazetenize sahip çıkın. Çıkın ki 1 kişi, 2 kelime ile gazetenin ekmeğini, suyunu, havasını kesemesin.

Bu konuda iktidara da görev düşüyor. İktidar, insiyatif alıp bu hukuksuz müdahaleleri engellemezse, fatura kendisine kesilir. Diğer taraftan da yerelde yaşanan aksaklıkların halı altına süpürülmesinin, uzun vadede, iktidara  büyük külfetleri olacaktır.

Bizim gazete bu konuda en cesur ve ilkeli, gazetelerden birisi. Patronumuz Ercan bey de Çalışan Gazeteciler Derneğinin başkanı. Lakin onun da durduğu daha doğrusu durdurulduğu noktalar var.

Bu noktaların aşılması için halkın desteğine ihtiyaç var!

Halk sahip çıkar, maddi manevi desteklerse, bir gazete her şeyi yazar. Ama halk gaz verip, para/destek vermezse, gazete çıkmaz. Çünkü daha gazla çalışan (Lpg’li) gazete icat edilmedi.

Unutmayın, gazete ayna gibidir, kim o aynanın tozunu alırsa, ilk o görür kendini onda!

Malum son zamanlarda ABD ve AB tarafından fonlanan medya ve sivil toplum kuruluşlarını gördük. Aynalarında kimin göründüğünü yıllardır biliyorduk. Sadece malum ilan oldu. Listenin altlarına indiğinizde Batman merkezli bazı kuruluşlarda göze çarpıyor.

Var, daha da var. Listeler geldikçe yeni isimler de ifşa olacak.

Biz kimin fondaş, kimin yalaka, kimin namussuz, kimin ahlaksız olduğunu çok iyi biliyoruz!

Ama patron soruyor, bu gazeteyi ne ile bastıracaksın?

Maaşları sen mi vereceksin?

Kirayı sen mi ödeyeceksin?

Ben de bundan sonrasını YAZ(A)MIYORUM!

....

...

...

...

...

...

...

...

...

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİZİM DAĞLAR NİYE YANMADI? BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR