USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM?

28-06-2020
Google News

İki farklı İmamoğlu tablosu var. Biri, her şey çok güzel olacak deyip, bir anda parlayıp, kurtarıcı moduna sokulan.
Diğeri, her şey çok güzel olacak deyip, her şeyi kokutan, her şey beleş olacak deyip, her şeye zam yapan, israfa son deyip, israfın dibine vuran…
Biz ikinci tablo ile ilgileniyoruz, hani türbesine eli arkada(!) girecek kadar saygısızlık ettiği Fatih Sultan Mehmet’in, kaynağı ve içeriği belli olmayan tablosuna, bizim cebimizden 6,5 trilyon(eski para) veren zat.
İnsanlara değer vermeyi, onları okumak ve yaşamak değil heykellerini dikmek olduğunu sanan, dandik resimlerine para sayan zihniyet!
Fatih Sultan Mehmet’i seviyorsan, önce git 7 dil öğren. 21 yaşında fizik, kimya, astroloji ve matematiğe dans ettirip, havan topunu icat et, 18 yaşında dünyanın süper gücünü devirecek vizyonu yakala…
Ama yok, bir gavurun çizdiği ve karşısına kim olduğu belli olmayan bir zatın olduğu tabloya, bir kamyon para ver.
Kim bilir, bu para, ne için, kime verildi?
Osmanlı’da padişahın karşısına hiç kimse, aynı ton ve ebatta oturtulamaz, resmedilemez, eşitlenemezdi!
Bunlar(!) oturtmuşlar. Bizim beyefendi de milletin parası ile bunu yüreğimize oturtmuş!
***
Gelelim bizdeki tabloya. Bizde de koltuğa oturunca İmamoğlu gibi padişah olduğunu sanan, istediğimi severim, istediğimi döverim diyen, kamunun malını, özel mülkü gibi harcayan zevat mevcut.
Kamunun, iş yapması için verdiği imkân ve olanakları, kendisi ve çevresinin refahı ve şatafatı için kullanan…
Bu yeni bir durum mu? Tabii ki değil. Durumu güncelleyen konu, 120 bin liralık kristal takımı!
Devlette, itibarda tasarruf olmaz sözüne katılıyorum. Ama bunun suistimalinin dibine vurulduğunu da biliyorum.
Batman’da siz itibarı kime gösteriyorsunuz?
Havanız kime?
Heykele, tabloya, bibloya verdiğiniz para ile biz Ay’a çıkardık. Ama yok, iş edebiyata gelince sözler Ay’dan Mars’tan, icraata gelince cehennemin en alt kattan!
İktidar muhafazakar ama icra sahipleri, malperest, şöhretperest, putperest…
Gelelim bir kristal takımına 120 bin verip, çanağa çömleğe ne kadar verdiğini tespit edemediğimiz zatın ismine!
İsim veremiyoruz, çünkü kaynağımız sağlam olsa da mahkemeye sunacak belge daha elimize ulaşmadı. İş öyle olunca da isim şimdilik bizde saklı!
Yazıyı okuyan bir babayiğit, belgeyi bize ulaştırırsa, bizde belge ile birlikte zatı şahaneyi, daha erken ifşa ederiz.
Kamunun parasıyla, kendi şatafatlarına yatırım yapmalarının belki önüne geçeriz!
Annemin çok güzel bir sözü var: Xeda belaya wa, jı ber piye wa, bıde wa!
Tam olarak Türkçeye çevrilemese de şöyle özetleyebiliriz: Allah belalarını, kendi ayaklarının dibinden versin, yani bizi bulaştırmasın. Öyle diyor anacığım ama biz yine de beddua etmiyoruz.
Yaptığınız yasal bile olsa, helal değildir!
Yeryüzü mahkemelerinde olmasa bile gökyüzü mahkemeleri sizi mahkum edecektir.
Kamunun malını, kendi ve yakınlarının keyfi için israf boyutunda harcayan zevatın ıslah olması duasıyla, sağlıklı ve mutlu kalın.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİZİM DAĞLAR NİYE YANMADI? BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR