USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

KUMPAS HÜDAPAR’A MI? AK PARTİYE Mİ?

28-11-2018
Google News

Fetö, emniyet, medya ve yargısının klasik senaryo davalarından biriyle mahkum edilen Hüdapar yöneticilerinin meşruiyetten uzak cezaları, Yargıtay tarafından onandı.

Defolu yargı kararlarına alışkın olan milletimiz, al sana bir tane daha mı diyecek?

Yoksa bu kadar da olmaz diye siyasi erke bayrak mı açacak?

Aslında karar ile birilerinin birilerine bir mesaj verdiği çok açık.

Birileri Hüdapar’a sen iktidara istediğin kadar yardımcı ol ama onlar ilk fırsatta seni yok etmek için elinden geleni yapacaktır mesajı veriyor.

Bununla birlikte Ak partiye, sen istediğin kadar güçlü ol, ben istediğim zaman sana zarar verebilir, seninle birilerini düşman edebilir, seni hem mağdur hemde suçlu ilan edebilirim diyor!

Hilaf mı konuşuyor, asla!

Bu güç her kimse, devleti istediği gibi idare ediyor. Biz şimdilik yargı kararlarıyla görüyoruz bunu. Yeri geliyor kritik bir süreçte andımız diye ucube bir karar alıyor, yeri geliyor, “bir fani ilah olamaz” diyen birini hapse atıyor, yeri geliyor seçim ağzı, Fetö yargısının ürünü olduğu Cumhurbaşkanı tarafından bile kabul edilen bir davada, onama veriyor…

Yani Fetö haklı diyor!

Madem haklı, bu davayı hazırlayan polis, savcı, hakim, mübaşir, (muhtemelen imzasız ihbar mektubunu yazan) niye hapiste?

Hükümet, yargı kararı, bizim müdahale şansımız yok kolaycılığına kaçamaz.

Bunun hukuki değil siyasi bir karar olduğu bal gibi ortada.

Aslında, asıl hedefin Hüdapar olmadığı da bal gibi ortada!

Ama maalesef, hükümet dibine kadar gelen tehlikeyi görmemekte ısrarlı.

Yada görüp perdelemeye çalışmakta…

Çünkü ülkenin kaderini etkileyebilecek bu kadar kritik kararlar aldırabilen bir güç, aynı hamleleri başka kurumlara da yaptırabilir.

Mesela emniyet, mesela TSK, mesela Mit, mesela Aselsan…

Bence olayı 3 kişinin mahkumiyeti ve bir siyasi partinin mağduriyeti üzerine değerlendirmek çok büyük bir zaaf olur.

Bu karar Hüdapar’a siyasi olarak hiçbir zarar vermez. Tam tersine güçlendirir. Hatta şuan bile ciddi manada güçlendirdi. Yıllarca yaptıkları tüm çalışmalara rağmen yer alamadıkları koca koca gazetelerin manşetlerini süslediler. Onlar bu davadan güçlenerek çıktılar. Ak parti için aynı şeyi söylemek mümkün mü?

Bu dava, Ak parti iktidarında hala, siyasi kararların alanen alınabildiğini göstererek, Ak partiye zarar verdi.

Bu dava, yıllardır kritik süreçlerde Ak partiye destek veren Hüdapar seçmeni ile araya soğukluk sokarak, Ak partiye zarar verdi.

Bu dava, bu ülkede hala Cumhurbaşkanından daha güçlü birilerinin tahakküm şansı olduğunu göstererek, Ak partiye zarar verdi!

Peki Ak parti bunun farkında mı?

Belki bir şeylerin farkında ama inanın birçok şeyinde farkında değil.

Yargıdaki tetikçiler şimdi hamle yaptı, ya diğer kurumlardakilerde harekete geçerse ne olacak?

Doları kim tutacak o zaman?

Unutmayın, Mesele, Sait, Bahattin, Fikret veya Hüdapar değil! Hatta Ak parti de değil.

Mesele memleket meselesi!

İnsanlar birbirilerine güvenmesin, liderlerine güvenmesin, yargıya güvenmesin, ekonomiye hiç güvenmesin…

Bu kadar güvensizliğin olduğu yerde sizce güvenlik ihalesi kime kalır?

Alın size, asıl güç...

Hakkın, adaletin sağlandığı, büyük oyunların küçük tedbirlerle savuşturulmaya çalışılmadığı aydınlık yarınlar dileğiyle, sağlıklı ve mutlu kalın...

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR BELEDİYE, BATMAN TANITIM GÜNÜNDE NİYE YOKTU?