USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

1 ŞİŞE SU, TEV BU GU!

31-10-2018
Google News

Bir bardak suda fırtınalar koparma tabiri var ya.

İşte tam da başımıza gelen bu!

13 yaşındaki bir çocuk, bir bardak kadar su fırlattı.

Tüm Batman’ın yıllardır işlemeye çalıştığı centilmen Batman, misafirperver Batman, güzel Batman tablosu, bir anda yıkıldı gitti.

Olay büyük mü küçük mü tartışmasına gelince.

Canlı yayında son sürat koşan birinin suratının ortasına su şişesi gelmesi, bence çokta basit bir olay değil. Birilerinin bunu alıp işlemesi ve suyunu çıkarması maalesef beklenen gelişme.

Ama abartılacak bir şey mi?

Kesinlikle değil.

Valisinden esnafına, sporcusundan polisine, otelcisinden gazetecisine kadar geldikleri ilk andan itibaren bağrımıza bastığımız, el üstünde tuttuğumuz, tatlı sözler söylediğimiz, tek bir negatif olay yaşatmadığımız Kasımpaşaspor’a atılan bir bardak su üzerinden fırtına koparmak, doğru değildir.

Bir kişi, 400 bin kişinin itibarını yok edebilir mi?

Bence edebilir.

Bu doğru olur mu? Kesinlikle hayır! 

Kasımpaşa sporun yöneticileri ve sporcuları izlediğim kadarıyla bu konu da tek bir kötü laf söylemediler.

Hatta yöneticilerinden biri, canlı yayında Batman’ın suçlanmasının kesinlikle yanlış olduğunu, Batman’a çok daha fazla maç verilmesi gerektiğini ifade etti.

Böyle sağduyulu yaklaşımından dolayı, bu yöneticinin şahsında tüm Kasımpaşa’yı tebrik ediyorum.

Oldukça sağduyulu ve rasyonel bir yaklaşım.

Ama hakem için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Bu kadar güzel bir atmosfer var, küfür yok, saldırı yok, şiddet yok, gerginlik yok.

Herkes birbirine kenetlenmiş, hocadan futbolcuya, herkese saygı gösteriliyor. “Burası Batman, burada küfür yok” diye slogan atılıyor. Dakika olmuş 90, maç bitecek, kendini bilmez bir çocuğun yaptığı bir yanlış yüzünden maçı tatil etmekte nedir?

Bu, bütün şehre bütün emeklere, geçen bunca zamana ihanet etmektir.

Futbolun çok içinde değilim ama sağnak şeklinde yağan cisimler içerisinde oynanan çok maç gördüm. Kafası isabet aldıktan sonra oyuna giren çok futbolcu gördüm. Her tarafın taş yağmurun tutulduğu zamanlar da gördüm.

Ama maçlar tatil edilmedi!

Dünkü maçta ki bu kadar özen, itina, sağduyu ve samimi ortama rağmen maçı iptal etmek, çok yanlış bir karardı.

Bu karar, en az o çocuğun attığı su kadar yanlıştı.

O çocuktu ama hakem büyüktü!

 Bu olayı büyütmek, büyütmeye çalıştığımız spor dostluk ve kardeşliktir meşalesine vurulan büyük bir darbedir.

Tabii ki biz bu konuda öz eleştirimizi yapacağız.

Çocuklarımızı daha iyi yetiştireceğiz.

400 binde bir bile olsa o kişiyi bulup bu tür çirkinliklerden men edeceğiz.

Ama lütfen, sizde o bir kişi için bu kadar çaba ve emeği hor görmeyin.

Bu kadar büyük sıkıntılarla yürütülmeye çalışılan futbol takımını, bu kadar büyük maliyetlerle yapılan stadımızı, ona kattığımız güzelliği ve yıllardır sürdürülen centilmen taraftar projesini görmezden gelmeyin.

Sporun şiddetten ve yanlış kararlardan arındırıldığı yarınlar dileğiyle sağlıklı ve mutlu kalın…

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİZİM DAĞLAR NİYE YANMADI? BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR