USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

15 TEMMUZ’U ANMAK MI?

14-07-2019
Google News

15 Temmuz’u anmak için önce onu anlamak gerekir!

15 Temmuz’u anlamayan, anlamak istemeyen, yanlış anlamlandıran kişiler onu sahiplendiği için bugün ciddi sıkıntılar yaşıyoruz!

Öncelikle 15 Temmuz’da insanların niye sokağa çıkıp ne için can verdiğini bilmek gerekir.

Kimse demokrasi için Ak Parti için iktidar için sokağa çıkıp can vermedi!

Sokağa ölümüne çıkanların tümü, vatan için Kur-an için namus için çıktılar ve bu uğurda can verdiler.

Mezarda yatan şehitler, onlara demokrasi şehidi dendiğini duysa, göğsündeki uçaksavar mermisini alıp suratınıza çarpar!

Kimse demokrasi için yatmadı o tank paletlerinin altına.

Kimse savaş uçaklarına birilerinin iktidarı için göğüs germedi.

Kimse dünyalık bir beklenti ile ölüme koşmadı.

Bunu atlarsanız, kaybedersiniz!

15 Temmuz’u yapanlara takılır, onları hazırlayıp techiz edenleri pas geçerseniz, kaybedersiniz!

15 Temmuz’u hazırlayanlar ve tanklara alkış tutanlara gerekli cevabı vermez, onların hazırladıkları müfredatla, sistemle, kanun ve yasa ile yaşamaya devam ederseniz, yine kaybedersiniz!

Onların hazırladıkları ile eğitilen, yargılanan, hazırlanan ve terbiye edilenler onlar gibi olurlar.

Onlar gibi olanların da ne size nede vatana millete bir hayrı olmaz!

Kendi ellerinizle onlara adam hazırlıyorsunuz, farkında değilsiniz!

Okullar, mahkemeler, televizyonlar, gazeteler, sokaklar…

Diyarbakır treninin içinde ters istikamete doğru koşarsanız Batman’a ulaşamazsınız!

Önce bir treni durdurmak, makinisti ayarlamak sonra vagonları, rayları ve teknik altyapıyı halletmek gerekir ki Batman’a gidebilesiniz.

Tren Diyarbakır’a doğru giderken akşama kadar yaşasın Batman, ben Batman’a gideceğim deyin para verin, umut verin, heyecan verin, hiçbir şey değişmez.

Önce o tankları oraya sürenlerin değil sürdürenlerin ruhunu çözüp azaba sokmanız gerekir.

Sonra o tankları alkışlayan ruh ile olan münasebetleri gözden geçirmek gerekir. Kanserleşmiş dokuyu okşayıp, kollayıp sağlam dokuları tehlikeye atmamak gerekir.

Düşmana yaranmak için dost kaybetmemek gerekir.

Kendi imkanlarımızla düşman üretmemek gerekir!

Düşman üreten sistemi kökünden kaldırmak gerekir.

O üretim bandından hayır beklememek gerekir!

Artık uyanmak gerekir. Elimizde 15 Temmuz gibi dünya kahramanlık destanlarından biri dururken içimizi temizleyip, temiz bir nesil ve temiz bir sayfa ile başlayıp, ceddimize yakışanı yapmamız gerekir.

15 Temmuz’u 15 Temmuz ruhu ile analım. Onu, tankları alkışlayanlara, market ve bankamatik kuyruklarına girenlere, kontrollü diyenlere bırakmayalım. Anmalarımızı onların meşrebine göre yapmayalım.

15 Temmuz, inancın zaferidir. Bunu başka şekilde anlamlandırıp, konumlandırmak, adlandırmak, anlamlandırmak ona yapılacak en büyük kötülük olur.

Onu, onun ruhuyla yaşayıp, yaşatalım, şarkı türkü ile dans ve heykel ile düşmanın jargonuyla anıp, şehitlerimizin ruhunu, kalanların vicdanını sızlatmayalım!

15 Temmuz’u anlayabilenlerin, onu anıp, anlattıkları yarınlar dileğiyle, sağlıklı ve mutlu kalın…

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİZİM DAĞLAR NİYE YANMADI? BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR