USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

AK PARTİ SEÇİMİ NASIL KAYBEDER?

23-04-2018
Google News

Ak Parti’nin seçimi kaybetmesinin tek yolu var.

Gücünü aldığı kaynağı kesmek!

Bu kaynak nedir?

Halk mı?

Bence tam olarak değil.

Çünkü aynı düşman tarafından, ondan çok daha yoğun halk desteğine sahip nice liderler devrildi.

Dünya’nın tüm güç odaklarının bir araya gelip, defalarca yıkmaya çalıştığı lideri ayakta tutacak tek bir güç vardır.

Oda Hak’tır!

Bugüne kadar Ak Partiyi ayakta tutan ne kadroları, ne tecrübesi, ne gücü, ne kuvveti, nede seçmeniydi…

Bunlar belki çok önemli ama karşılaşılan güç karşısında bunların yeterli olması olanaksızdı.

Halk yığınlarını ordu yapacak, taş yığınlarını kale yapacak, söz kalabalığını sanat eserine dönüştürecek bir güç lazımdı.

Bu güç imandı. İman demek, Hakka teslim olmaktı.

Hakk’a teslim olmak onun gücüne mazhar olmak demekti.

Onun gücüne mazhar olmak, tüm güçlere galebe çalmak demekti!

İşte Recep Tayyip Erdoğan’ı ayakta tutan güç buydu ve bu gücü elinden almak, onu mağlup etmenin tek yolu olarak görünüyordu.

Bu gücü elinden almak için ne yapmak gerekir? Tabii ki en büyük gücü olan mazlumların duasını ters çevirmek.

Onun eliyle yeni mazlumlar doğurup, kontra dualar ettirmek!

“Mazlumun duası eşittir Allah’ın yardımı” Anahtar kelime bu! Mazlumun duası ile Allah arasında perde yoktur! Allah’ın koruduğuna da galebe gelecek güç yoktur!

***

Mit krizinde, 17-25 Aralıkta, gezi olaylarında ve 15 Temmuz’da kesinlikle daha güçlü daha organize ve sonuca daha yakındılar!

Lakin sonucu belirleyen güç değil Allah’tır. Allah, kollanan mazlumların duası hürmetine korudu.

Sonrada muazzam bir güç bahşetti. Bu güç ile mazlumla zalim arasına muazzam bir hat çekilmeliydi.

O hat çekildi mi? Bu konu biraz tartışmalı.

Bazı zalimler ile ciddi manada sınırlar çekildi, bazıları bertaraf edildi. Lakin bu arada bazı zulümlerde yapıldı! Zulüm ile mücadele edilirken zulüm yapmak, mücadelenin ruhunu karartır! Kararan ruh Allah’ın yardımını geciktirir!

Allah’ın yardımını almayan bir iktidar, tüm dünya emperyalistleriyle mücadele edemez.

Ya Allah’ın şemsiyesi altına girip alayına diz çöktüreceksiniz ya da bu emperyalistlerle mücadele etmeyi bırakıp karşılarında diz çökeceksiniz!

Dost acı söyler, bunları söylüyorsak ortada ciddi sorunlar var demektir.

Zalim ile mücadele ederken ciddi zulümler yaşandığı açıktır.

Dünya’nın en kripto örgütü ile mücadele ediyoruz, ince eleyip sık dokuyoruz, tespit ettiklerimizi iade ediyoruz gibi bahaneler belki devlet aklı ile uyuşur ama İnsani, İslami ve ahlaki değerlerle uyuşmaz.

Belki siz, “biz devlet yönetiyoruz, İslami, insani ve ahlaki değerler ikinci planda” diyebilirsiniz.

Bende size “Allah’ın yardımı için İslami, insani ve ahlaki değerler şart. Bunlar olmazsa Allah’ın yardımı, Allah’ın yardımı olmazsa, siz olmazsınız,” diyorum.

Elde hiçbir somut delil yokken adamı ihraç etmişsiniz, adamın itibarı, kariyeri, huzuru mutluluğu gitmiş siz bir yıl sonra, pardon bile demeden hakkında bir şey bulamadık deyip yazı veriyorsunuz eline.

Fetö’ye karşı en büyük mücadeleyi veren koca koca adamların referans olduğu adamları, birilerinin iftirası ile olabilir diye süründürüyorsunuz.

 

Bu konuda bende devlet büyüklerimizle görüşüp, “bu şahıslar kamuoyunun tanıdığı ve bilinen kurumların savunduğu kişiler, devlet ilk şoku atlattı ve bütün imkanlar mevcut. Varsa somut bir delil verin, bizde bu kurumlara ve abilere, siz niye bu teröristleri savunuyorsunuz’ diyelim. Yok eğer tüm bu imkanlara ve bunca süreye rağmen bir delil bulamadıysanız bu durumu sürdürüp mücadeleyi sulandırmayın demiştik.

Lakin bu konuşmanın üzerinden birkaç ay geçti (buda çok uzun bir süre) ve savcılıktan bir yazı geldi. Bu kişiler ile ilgili hiçbir delil bulunamamıştır…

***

Çok yakın bir arkadaşım vardı, herkesin Fetö’nün önünde el pençe durduğu dönemde, “bunların İslam’la vatanla alakası yok, bunlar vatan haini ve münafıktır” derdi. Fetöcülerin en nefret ettikleri kişilerdendi. Ama oda fetöcü diye alındı, süründürüldü saçları beyazlatıldı, sonrada bir şey bulamadık diye tenzili rütbe ile iade edildi.

Yakından tanıdığım bir esnaf, banka da hesabı var diye soruşturmaya alınıp mağdur edildi. Hesaplarını kapattığını ispatladı ama bu kez de bylock var dediler. Bir yıl geçtikten ve saçlar bembeyaz olduktan sonra savcılık ona da bir yazı gönderdi. “Sizin bylock hesabınız yokmuş”. Ne olacak şimdi, itibarı, maddi ve manevi kayıpları, ömür boyu sicilinde taşıyacağı mührü…

10 yıl önce tüm devlet kurumları ve iktidar mensuplarının çalıştığı, içli dışlı olduğu dönemde, malum bankada hesap açmış, hatta kendisinden habersiz adına hesap açılmış kişiler çağırılıp taciz ediliyor.

Hesap açılmış ama para yatırılmamış. Bu ne demek, muhtemelen kendisinden habersiz açılmış hesap. Ya da habersiz çıkarılan kredi kartlarının hesabı. Zaten destek amaçlı açsa, para yatırır.

Hadi diyelim para yatırdı, bu neyi değiştirir. 10 yıl önce, 12 yıl önce…

Kriterler belli, Fetö terörist olarak ilan edildiği tarihten itibaren, şahısların onlarla olan irtibatı somut delillerle ispatlandıktan sonra gereken yapılır. Bunu yapmamak vatana ihanettir.

Ama ben teröristlerle uğraşıyorum deyip tüm insanları töhmet altına alırsanız, insanlar mağdur, olur mazlum olur.

Mazlumların sığınağı da Allah olur. Allah’a eller açılıp “Ya Rabbi bunlardan hakkımı al” dendiğinde, Allah alır! Allah’ın aldığına da kimse bir şeyi geri veremez!

***

Ankara’dan gelen üst düzey bir parti yöneticisine, Batman’da bir yerel yönetici “efendim, benim bir yakınımda tutuklanıp cezaevine kondu, birkaç ay sonra suçsuz olduğu tespit edilince bir deri bir kemik olarak dışarı çıktı” deyince,

Üst düzey parti yöneticisi, istihzai bir şekilde “millet kilo vermek için bir sürü para harcıyor, bedavaya zayıflamış daha ne istiyor” diyor.

İşte bu yaklaşım, halk desteğini de Hak desteğini de kaybettirir.

Bunlara, 28 Şubat ve FETÖ yargısının mağdur ettiği kişilerin mağduriyetlerinin devam etmesini de ekleyebiliriz.

Bu ülkede muhalefet yok, Ak Parti kaybederse, kendi kadrolarından dolayı kaybeder, bu kadar net.

Ülkemiz ve tüm İslam alemi için en iyi sonucun alınacağı bir seçim olması duasıyla, sağlıklı ve mutlu kalın…

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİZİM DAĞLAR NİYE YANMADI? BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR