USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

AŞI YAPILMALI MI?

13-12-2020
Google News

Sağlık eğitimi almış ve uzun yıllar sağlık alanında çalışmalar yapmış biri olarak, son günlerin popüler konusu, aşı hakkında üç beş kelam etmek istiyorum.
Covid 19’un kendisi, tedavisi, aşısı ve evveliyatı konusunda vatandaşın kafası karışık. 
Aslında sadece vatandaşın değil bilim insanlarının da kafası karışık.
Tıpçılar, bunu tıp fakültesinde görmediler, klinikte örneğiyle karşılaşmadılar, tedavi protokolleri ile ilgili makaleler, kitaplar okumadılar…
Sahada karşılaştıkları hasta sağanağında da oturup birinin üzerinde ayrıntılı çalışmalar yapamadılar. 
Gelen hastaların çoğunun semptomu farklı, tedaviye verdiği cevap farklı, karşılaştığı netice farklı...
Ölenler nasıl ölüyor, niye ölüyor, ne kadar sürede ölüyor?
Virüsten mi kalpten mi iç kanamadan mı solunum yetmezliğinden mi yoksa hastane enfeksiyonu veya uygulanan tedaviden mi ölüyor?
Bu konuda tıp dünyasının kafası net değil ki vatandaşın kafası net olsun.

Gazeteci araştırma yapıyor, bir bilim adamına gidiyor X diyor, diğer bilim adamı Y diyor. X ve Y iki farklı bilinmeyen ve bunların zıt olma olasılığı da yüksek!
Dolayısıyla gazeteci de halka doyurucu bilgiler aktaramıyor.
Buda tam olarak virüs fırsatçılarının istediği kriz ortamına odun taşıyor.
Kriz ve kaosun temel sebebi bilinmezliktir!
Bilinmezlikte göreceli bir kavramdır .
Net olarak bilinen birkaç tarih vereyim size:
İlk Covid 19 Vakası, 1 Aralık 2019 Çin Vuhan
İlk ölüm, 9 Ocak  2020 Çin Vuhan.
Çin dışında ilk ölüm, 1 Şubat 2020 Filipinler.
DSÖ Küresel salgın (Pandemi) ilanı 11 Mart 2020 .
Türkiye’de ilk Covid vakası, 11 Mart 2020 .
Türkiye Pandemi Hazırlık planı, 12 Nisan 2019 (Sayı: 2019/5- 30744).

Yani dünyadaki ilk vakadan 8 ay önce ülkemizde “pandemi hazırlık planı” hazırlanıp Cumhurbaşkanı genelgesi olarak 81 ile gönderilmiş. 
Pandemiden yaklaşık 4 yıl (2015) önce, ilk şehir hastanesi inşaatına başlanmış ve Pandemiden 2 yıl öncede (2018) ilk Şehir hastanesi (Mersin) faaliyete başlamış. 
Şuan aktif şehir hastanesi sayısı 13.
Demem şu ki devlet bu salgının gelişini öngörmüştü. 
Hazırlıklarını da yapmıştı. Bir bilinmeyene karşı hazırlık ne kadar olursa…

Küreselciler, bir işgal planı, bir virüs veya ideolojiyi hayata geçirmeden yıllarca önce, senaryo halinde yazar, konuşur, tartışırlar. Sonrada senaryoyu beyaz perdeye yansıtıp, tüm dünyaya izletirler.
Tepkileri ölçerler, sonuçları tahmin ederler, hedefi bilinçaltına yerleştirir, normalmiş gibi algılatırlar. Sonra da ona göre konumlanıp, semere toplama işlemini planlarlar.
Yıllar öncesinde Pandemi/Corona filmleri yapıldı. 
Konuşuldu, tartışıldı. 
Yıllar önce çekilen filmlere baktığımızda, günümüzü anlattığını birebir görüyoruz. Bu bir öngörü veya kehanet değil planlamadır.
Planlamayı yapanlar, bunun sonunda mutlaka nemalanma işini de yaparlar. 
Bu aşı ile mi olur, başka bir şeyle mi olur bilmiyorum.

Benim bildiğim, bu kez, iş, virüs üretip yaydıktan sonra, aşısını satmaktan çok daha büyük!
İnsanoğlunun yaşam tarzı, dünyaya bakışı, yaşam aralığı, ilişkileri, iletişimi sağlığı, beslenmesi ve daha birçok şeyi programlandı.
Ahlaki ve dini değerleri yüksek toplumların çimentosu olan yaşlı ve tecrübeli fertler toprağa verildi.
Uyuşturucu bağımlılığı ile yarışan ekran bağımlılığı yaygınlaştırılıp zorunlu hale getirildi.
Maskelerle vücuda giren oksijen ayarı bozularak, dengeler ile oynandı.
Eve kapatılıp ekrana kilitlenen insanlara, direk ve dolaylı şekilde verilecek mesajlarla, beslenmesi, giyinmesi, cinsel tercihi, siyasi görüşü hatta dini inancı sorgulatılıp yeniden dizayn edilmeye çalışıldı.
Yani anlayacağınız oyun büyük. 
Virüsü üretip, ilacını satma planları artık çok basit kalıyor.
İşin birde aşı yapıp DNA yapısına zarar verme işi var maazallah!

Biontech/Pfizer aşısı mesajcı RNA (mRNA) içeriyor. mRNA bir nanopartikül lipid tabaka ile kaplanır, böylece hücre içine girebilir ve orada çoğalabilir.
Bize gösterilen amaç, virüse ait molekülleri bağışıklık sistemimize tanıtılmasıdır. Ama kilit onlarda olduktan sonra, onlar neyi, nasıl, kime tanıtırlar Allah bilir!
Çin aşısı ise eski klasik yöntem ile enfekte etme özelliğini yitirmiş olan virüs vücuda verilerek, vücudun hastalığa bağışıklık kazanması sağlanıyor. 
Yani mRNA aşısına göre çok daha masum.
Paralarımızı hortumlamaları bile, asıl niyet karşısında çok masum kalıyor.
Birde virüs, ilk Çin’de görüldü, üretildiyse Çin’de ki Vuhan Labaratuarında üretildi. 
İlk hastalar, ilk ölümler, ilk sonuçlar ve ilk şifalar hep onlarda. Bu açıdan bakınca da virüsü en iyi bilenler onlar. 
“Niçin Çin aşısı” deyince, bakanlık, türünün yanında, bunu da değerlendirmeye almıştır.

Ben aşı olur muyum, olmaz mıyım, bunu buradan açıklamayacağım ama birebirde görüşümü açıklamaktan çekinmem.
Zaman çok kötü. İnsanlar kötü, niyetler kötü!
İyisi mi siz insanlara güvenmek yerine Allah’a güvenin, biraz da O ne diyor, ona bakın. Ölseniz bile, en azından huzur içinde ölür, nur içinde yatarsınız…

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİZİM DAĞLAR NİYE YANMADI? BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR