USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

ATIN O ÖĞRETMENİ ZİNDANA!

19-12-2018
Google News

Atmak mı kazanmak mı diye bir ikileme düşmesi gerekir insanın.

En azından eğitimcilerin bu ikilemi yaşaması gerekir.

Ama atmak o kadar kolay ki insanların iştahı kabarıyor.

At gitsin, gerisini sonra düşünürüz diyorlar.

Asıl mevzu ne, eğitim!

İnsanlar iyi eğitilmiyorlar, iyi eğitilmeyen bireyler, eğitimci oluyorlar, yönetici oluyorlar, siyasetçi oluyorlar, sonra ne oluyor, kıyıyorlar!

Taktıkları gözlüğe göre insanlara kıyıyorlar…

Hop kardeşim, sen neyin kafasını yaşıyorsun, bir memurun affedersiniz poposunu kurtarmak için yazdığı iki satır yazıya göre nasıl hüküm veriyorsunuz?

Hem de bu kadar ağır hüküm!

Bu kadar ağır hüküm kesilmez mi mutlaka kesilecek durumlar vardır.

Mesela bu kadar yanlış hüküm verebilecek zafiyette kişilikleri yetiştiren öğretmenlere bu ceza verilebilir.

Öğretmenliğe memuriyet olarak bakıp, çocukları bir müşteri edasıyla ağırlayıp gönderenlere verilebilir.

Öğrencilere ahlak ve maneviyat noktasında negatif yüklemeler yapanlara verilebilir.

Okullarda ahlaksızlık propagandası yapanlara verilebilir…

Yok mu bunlar?

Ama yok, sizin gücünüz garibana yeter!

Muş’un Korkut İlçesinin Çakırlı Köyü’nde bir öğrenci, annesinin battaniyeden yaptığı çanta ile okula gelmiş. Öğretmen de bu çantanın fotoğrafını çekip, sosyal medyada yayınlamış.

Fotoğrafın üstüne de “Şartlarımız ne kadar zor olsa da sol cebimizden umudumuzu eksik etmeyeceğiz” yazmış.

Ben mesaj ve fotoğrafa bakınca, tüm imkânsızlıklara karşı gelen kahramanlar olarak okudum tabloyu. Kahraman anne, kahraman çocuk, belki de bunu bize duyurduğu için kahraman öğretmen…

Lakin büyüklerimiz öyle okumamışlar.

Önce hemen Milli Eğitim Müdürü ve Kızılay’ı gönderip yardımda bulunmuş, sonra da şöyle bir açıklama yayınlamışlar;

“Konuyla ilgili olarak 14 Aralık'ta Korkut Kaymakamlığı İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca yapılan sosyal incelemede ise eğitim yardımlarının yanında aileye aylık ortalama 600 TL nakdi yardım yapıldığı tespit edilmiştir. 2018–2019 Eğitim-Öğretim yılı başında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okulda çanta dağıtımı yapıldığı ve söz konusu öğrenciye de çanta verildiği belirlenmiştir. Aileye ve diğer tüm ihtiyaç sahiplerine devletimizin şefkatli eli şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da uzanmaya devam edecektir. Ayrıca, haberi bir mizansen şeklinde sosyal medyaya servis eden kişinin sosyal medyada bir siyasal parti ve terör örgütü lehine de paylaşımlarda bulunduğu tespit edilmiş olup, konu hakkında tahkikat devam etmektedir. Bu sebeple sosyal medyada yer alan asılsız haberlere itibar edilmemesi hususu, kamuoyuna saygıyla duyurulur”

Akabinde de öğretmen görevinden alınmış.

Hem de terörist yaftasıyla.

Birincisi, son dönemlerde vekil bile olsa öğretmenlerin nasıl bir güvenlik soruşturmasından geçirildiğini biliyoruz.

Bu soruşturmaya rağmen bu kişinin terör örgütü lehine paylaşımlarda bulunduğunu tespit edemediniz mi?

600 TL para diyorsunuz, çocuğun annesi 8 çocuğum var diyor.

Kumasının da 11 çocuğu var, eder 19 ve baba çoban. Anneler ve babayı da sayarsak ve nene, dede yoksa eder 22 nüfus. Sizce 600 TL çok mu büyük para?

Diyelim ki çanta da verilmiş olsun. O çanta yırtılmış, yanmış, kaybolmuş olamaz mı?

Bir çocuk çantasız değilse annesi niye battaniyeyi bozup çanta yapsın.

 

Algı yönetimi diyorsunuz, bence öğretmeni görevden alarak en büyük negatif algıyı siz yapıyorsunuz.

Devlet her ferde ulaşamayabilir, olağanüstü durumlarda olabilir, önemli olan, haberi olduktan sonra, vatandaşa ulaşmaktır.

Fotoğraf sosyal medyaya düştükten sonra, gerek sivil, gerek resmi kurumlar hemen köye ve öğrencilere ulaşıp gereğini yaptılar.

Siz de bunu haber yapıp yayınlasaydınız, o güzel annenin, güzel ellerinden öpüp, ona da çok güzel bir çanta hediye etseydiniz.

Öğretmene de teşekkür edip, “keşke yayınlamadan önce bizi bilgilendirseydiniz” deseydiniz…

İnanın her şey çok daha güzel olacaktı.

Şimdi öğretmen işsiz, çocuk öğretmensiz kaldı!

Madem öyle, öğretmeni de zindana atın.

Hani terör lehine paylaşımlar yapmış ya!

De hadi gidin işinize sayın büyüklerim!

Siz ayaklarınıza sıkıyorsunuz, sonrada algı yönetimi diyorsunuz. Sizi eleştiren herkese(ki öğretmenin paylaşımında eleştiride yok) terör damgası vuruyorsunuz.

Yanlış yapıyorsunuz, yanlış yapıyorsunuz, yanlış yapıyorsunuz…

Büyüklerin küçüklerini itmeyip, kucakladığı bir toplum dileğiyle, sağlıklı ve mutlu kalın…

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİZİM DAĞLAR NİYE YANMADI? BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR